Kup: Split eliminirao Hajduk nakon produžetaka, Ugrina i Pešić odlučili gradski derbi

Srijeda, 30. studenog 2016. 21:57 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmice 1/4  finala Kupa: Split - Hajduk 2:1, nakon produžetaka, Osijek - Slaven Belupo 1:0

Utakmica 1/4 finala Kupa

SPLIT – HAJDUK 2:1, nakon produžetaka (1:1, 0:1)

Igralište u Parku mladeži. Gledatelja 1000.

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7,5

Strijelci: 0:1 Barry (25), 1:1 Ugrina (90), 2:1 Pešić (106)

Žuti kartoni: Baturina, Ugrina (Split), Barry, Tudor (Hajduk)

Crveni karton: Fran Tudor (99, drugi žuti karton)

SPLIT: Duka 7, Maglica 6,5, Mikulić 7, Dupovac 7, Fuštar 7, Merajić – (od 29. Baturina 7), Vidović 6,5, Boljat 6 (od 79. Jakić 6,5), Pavlovski 6,5, Grubišić 6,5 (od 61. Ugrina 7,5), Pešić,7,5

HAJDUK: Kalinić 5, Juranović 5,5, Jefferson 5, Ćosić 5, Memolla 5, Savvas 5, Kožul 5,5 (od 75. T. Bašić 5), Barry 6, Erceg 5 (od 63. Said 5) Vlašić 5, Ohandza 6 (od 81. Tudor 5).

Split je izborio plasman u polufinalu Kupa, pobjedivši u četvrtfinalu gradskog rivala Hajduka, što je veliki udarac sa bijele.

Nakon eliminacije iz Kupa, trener Hajduka Marijan Pušnik nije zaslužio da više vodi momčad.

{jb_blackbox-right} Utakmica 1/4 finala Kupa: Osijek - Slaven Belupo 1:0 (Perošević 81){/jb_blackbox-right}

Poveli su u 25. minuti golom Barrya kojega je sjajno poslućio Ohandza, nije mu bilo teško sa desetak metara pogoditi mrežu Duke.

Činilo se da će Hajdukovci lako izboriti plasman u poluzavršnicu Kupa, bili su puno bolji u prvom dijelu.

U drugom dijelu susreta ulaskom Ugrine „crveni“ su bili bolji, uspjeli su izjednačiti u drugoj minuti  sudačke nadoknade nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Baturina.

Fuštar je bio najviši u skoku pred vratima Kalinića, glavom je poslužio Ugrinu kojem nije bilo teško poslati iz blizine loptu u mrežu - 1:1.

Otišlo se u produžetke, bijeli su u 99. minuti ostali bez Tudora koji je dobio drugi žuti karton i morao u svlačionicu,  što su domaćini iskoristili.

Nakon sjajnog duplog pasa između Pešića i Ugrine, Pešić je izašao sam pred vratara bijelih, pucao sa nekih 12 – 13 metara i pogodio mrežu gostiju - 2:1.

Do kraja susreta mogao je Split postići još poneki zgoditak, no jednom je Juranović izbacio loptu ispred praznog gola, u drugoj prilici neprecizan je bio Pavlovski.

Split je tako ostvario veliku pobjedu, dok čelnici Hajduka trebaju promptno smijeniti Pušnika i pronaći novog, kvalitetnijeg trenera.