MAXtv PRVA LIGA

Istra u Splitu pobijedila slabi Hajduk

Nedjelja, 04. svibnja 2014. 21:41 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 34. kola: Hajduk – Istra 1961 0:1. Navijači testirali nova pravila ponašanja

MAXtv Prva liga – 34. kolo

HAJDUK – ISTRA 1961 0:1

Stadion na Poljudu. Gledatelja 3000.

Sudac: Željko Frković (Gospić) 5,5.

Strijelci: 0:1 Radonjić (63.)

Žuti kartoni: Tomić, Milović (Hajduk), Heister (Istra 1961).

HAJDUK: Tomić (5,5) – Nižić (-) (od 20. Bašić 5,5) (od 79. Maloku -), Maloča (5,5), Milović (5,5), Jozinović (5,5) - Sušić (5,5), Bradarić (5,5), Pašalić (5,5) - Abdukholikov (5), Andrijašević (5) (od 61. Kouassi -) - Maglica (5,5).

ISTRA 1961: Brkić (6) - Budicin (6), Vučko (6), Woon (6) (od 45.+1 Batarelo 6) - Pavlović (6), Obšivač (6), Blagojević (6,5) (od 53. Kramarić 6), Heister (6) - Havojić (6), Jo (6,5) - Radonjić (6,5).

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Hajduk! Jedini strijelac u utakmici odigranoj na Poljudu bio je Radonjić u 63. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, Vučko je glavom odigrao za Radonjića, koji je zatresao mrežu – 0:1.

Hajduk je bez kažnjenog trenera Igora Tudora nastavio seriju slabijih igrara, izgleda da igrači više nemaju nikakvih motiva. Za razliku od domaćina, gosti iz Pule željeli su pobjedu kojom su prekinuli niz poraza. Igrajući nogomet u poznatom Pamićevu stilu, pobjedu su zaslužili.

Navijači su tijekom utakmice testirali novi naputak HNS-a, koji je naložio sucima da prekinu utakmicu ako se s tribina čuju uvrede. U 17. minuti počelo je gromoglasno skandiranje protiv HNS-u, Šukera i Mamića, pa je na intervenciju sudaca službeni spiker morao prvi put pozvati gledatelje da prekinu.

Nije to dugo potrajalo. Ubrzo se skandiranje nastavilo još jačim žarom pa je u 25. minuti sudac Frković pozvao igrače na centar, obavijestivši ih da će prekinuti utakmicu ako se navijači ogluše o upozorenja. Službeni spiker opet je upozorio navijače.

A onda je umjesto novih povika i skandiranja, Torcida je zapjevala nešto sa svog repertoara. Na kraju su navijači pozvali Hajdukovce pod tribinu da s njima skandiraju: “HNS pederi, nogomet ste sjebali”. Igrači su navijače samo pozdravili pljeskom.