MAXtv Prva liga: Istra osvojila bod protiv Splita, Blagojević pogodio u završnici

Ponedjeljak, 28. srpnja 2014. 22:40 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 2. kola: Split - Istra 1961 1:1. Tek kada su primili pogodak, Puljani su pokazali da znaju igrati

MAXtv Prva liga - 2. kolo

SPLIT - ISTRA 1961 1:1

Stadion: Park mladeži. Gledatelja: 1.000.

Strijelci: 1:0 Bilić (76-11m), 1:1 Blagojević (83.)

Žuti karton: Roce (Split)

SPLIT: Vuković 6,5, Ibriks 6, Glumac 6, Galović 6, Rugašević 6,5, Vidović 5,5, Rog 6,5, Bagarić 6,5 (od 86. Vojnović-), Erceg 5 (od 73. Kvesić-), Roce 5 (od 62. Belle-), Bilić 6,5.

ISTRA 1961: Brkić 6,5, Pavlović 6, Graf 6, Vučko 6,5, Woon 6, Heister 5,5 (od 82. Janjušević-), Vukman 5 (od 82. Obšivač-), Blagojević 7, Huseinbašić 5,5 (od 66. Rahmanović-), Ivančić 6, Špehar 6.

Nogometaši Istre osvojili su bod na Parku mladeži i ponovo dokazali da im leže gostovanja u Splitu.Vratar Splita Vuković nije mogao zaustaviti snažan udarac Blagojevića, koji je probušio mrežu domaćih u 83. minuti. Stvarno sjajan gol opasnog Blagojevića, Istri je donio još jedan bod iz Splita.

U 75. minuti Vukman je pokosio Rugaševića u kaznenom prostoru, a osječki sudac Ante Vučemilović-Šimunović opravdano je pokazao na 11 metara. Najbolji strijelac Splita iz prošle sezone, Mate Bilić, bio je siguran realizator najstrože kazne - 1:0.

Tek kada su primili pogodak, Puljani su pokazali da znaju igrati. Do tada je Pamićeva Istra igrala po prokušanom receptu: raspoređena u dva obrambena bloka branila se s deset igrača iza lopte, a prilike vrebaju iz kontranapada. Svi to znaju i opet teško probijaju taj bedem.

- Pamiću, daj i ove s klupe preseli u šesnaesterac, bio je komentar jednog gledatelja s tribine koji najbolje opisuje kako su se stvari odvijale na terenu

Ali opet kad Istra krene igrati, postaju opasni i mogu zabiti gol svakome. Posebice Splitu.