EUROPSKA LIGA Osijek poražen u Sofiji, Ljupko Petrović zatvorio prilaze svom vrataru

Četvrtak, 25. srpnja 2019. 21:27 Napisao/la  SC

CSKA Sofija  - Osijek 1:0. Takve utakmice u pravilu rješavaju nadahnuti potezi ili isforsirane pogreške, u ovom slučaju gledatelji su vidjeli potez Brazilca Evandra za pamćenje.

Evandro izveo potez za pamćenje

Nogometaši Osijeka doživjeli su poraz u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige.

Iskusni trener CSKA Ljupko Petrović odustao je od nadigravanja kroz posjed lopte, koju je prepustio gostima dok se on pobrinuo da zatvori sve prilaze svom vrataru.

Takve utakmice u pravilu rješavaju nadahnuti potezi ili isforsirane pogreške.

U ovom slučaju, gledatelji si vidjeli potez za pamćenje.

U 52. minuti Brazilac Evandro Da Silva efektnim volej-udarcem s 24 metra loptu je silovito udario i poslao u mrežu iznad Ivušića - 1:0.

U 82. minuti Kleinheisler je s 15 metara zdesna snažnim udarcem pogodio bližu vratnicu.

Ukupno gledano, Osijek je ostavio bolji dojam od domaćina, stvorila je osječka nekoliko izglednih situacija kroz pritisak, ali nije znala osmišljeno probiti postavljenu domaću obranu.

Posebice u zadnjih davdesetak minuta, kada momčad CSKA nije izlazila iz svoje trećine.

Najveća opasnost za domaćega vratara bio je Mance, koji je propustio realizirati dvije (polu)prilike: u 21. udarcem glavom, u 75. minuti udarcem "škaricama".

CSKA SOFIJA: Černiauskas, Zanev (79 Carey), Bodurov, Tomas, Geferson, Malinov, Fabbrini (63 Antonov), Tiago Rodrigues, Janio Bikel, Sowe, Evandro Da Silva (82 Chorbadzhiyski)

OSIJEK: Ivušić, Šutalo, Majstorović, Škorić, Šorša, Bočkaj, Žaper (90+4 Dugančić), Pilj (78 Jugović), Kleinheisler (84 Lopa), Marić, Mance

Prva utakmica 2. pretkola Europske lige: CSKA Sofija - Osijek 1:0 (Evandro Da Silva 52)