Liga prvaka: Dinamo rutinski do pobjede u Litvi, Soudani i Šimunić zabili u tri minute

Utorak, 22. srpnja 2014. 21:56 Napisao/la  SC

Uzvratni susret drugog pretkola: VMFD Žalgiris - Dinamo 0:2. Sve je bilo riješeno nakon pet minuta igre u nastavku. Dinamo u trećem pretkolu s danskim Aalborgom

Liga prvaka - uzvratni susret 2. pretkola

VMFD ŽALGIRIS - DINAMO 0:2

Gradski stadion u Vilniusu. Gledatelja 5.000

Sudac: Artjom Kučin (Kazahstan)

Strijelci: 0:1 Soudani (46) 0:2 Šimunić (49)

Žuti kartoni: Kerla (Žalgiris) Ademi, Brozović, Soudani (Dinamo)

ŽALGIRIS: Vitkauskas, Freidgeimas, Kerla, Vaitkunas, Šemberas (76 Janusauskas), Wilik (78 Šilemas), Švrljuga, Komolov, Plibaitis (65 Zulpa), Rocha, Nyuiadzi

DINAMO: Eduardo, Ibanez, Šimunović, Pinto, Antolić, Machado, Ademi (56 Čorić), Brozović (67 Goncalo), Radonjić (46 Soudani), Pjaca, Šimunić

Nogometaši Dinama uspješno su odradili formalnost u litavskoj prijestolnici. Uzvratni susret drugog pretkola igrači Zorana Mamića apsolvirali su s 2:0, zgoditcima Soudanija i Šimunića u prvih pet minuta nastavka. Alžirski napadač ušao je na početku drugog dijela i već u prvom kontaktu s loptom matirao domaćeg vratara Vitkauskasa lobom nakon dodavanja Pjace. Tri minute kasnije nakon kornera glavom je pogodio Šimunić za potvrdu prolaska modrih u treće pretkolo gdje ih očekuje danski prvak Aalborg.

Litavci su pokušavali zaprijetiti u posljednjoj fazi susreta, Dinamo je mogao slaviti i svećom razlikom, no mladi Čorić pogodio je stativu, a nije bilo potrebe za golovima po svaku cijenu.