Dinamo i moskovski Spartak odigrali prijateljsku utakmicu bez pobjednika

Petak, 06. srpnja 2012. 21:46 Napisao/la  ZG

Prijateljska utakmica: Dinamo - Spartak 1:1

Možda mogu pobijediti Ukrajince, ali Ruse - ne. Dinamovi su nogometaši u svojem drugom pripremnom nastupu u Austriji odigrali 1:1 protiv moskovskoga Spartaka. I dva su dana ranije u  okršaju protiv kijevskoga Dinama postigli jedan pogodak, no tada im je to bilo dovoljno za pobjedu. Ovaj su put morali juriti rezultatski zaostatak, Rusi su unatoč dobroj igri Zagrepčana poveli u 36. minuti pogotkom Kozlova. Kiril Kombarov zavrnuo je loptu s desnoga krila, Kozlov ju je vješto primirio i zakucao u rašlje. Prethodno su, doduše, Pokrivač, Sammir i Ibañez snažnim udarcima „pržili“ dlanove vratara Rebrova.

Dinamo se trgnuo u drugome dijelu, Sammir je već na otvaranju vješto proigrao Čopa koji je uzdrmao stativu. Maksimirski su nogometaši nizali prilike, izmučili rusku obranu i očito na kraju nisu suviše zadovoljni remijem. Izjednačio je Ibañez u 67. minuti. Kovačić je slalomom nanizao trojicu suparičkih igrača, proslijedio loptu ulijevo Ibañezu, a ovaj snažnim udarcem pogodio  mrežu. Dinamo je dominirao i u preostalih dvadesetak minuta i bio nadomak pobjedi.

Dinamo: Kelava (60. Mitrović), Puljić (68. Vrsaljko), Tonel, Šimunić (68. Vida), Pokrivač (46. Pivarić), Calello (44. Kovačić), Badelj, Rukavina (60. Tomečak), Sammir (77. Leko), Ibañez, Beqiraj (46. Čop)

Spartak:  Rebrov, K. Kombarov, Gatagov, Kutepov, D. Kombarov, Biljaletdinov, De Zeeuw, Mahmudov, Jakovljev, Welliton, Kozlov (još su igrali: Emenike, Dzjuba, Suchy, Ananidze, Zotov, Obuhov)