NBA liga: Clippersima 12. domaća pobjeda zaredom, veliki preokret Bostona

Nedjelja, 06. siječnja 2013. 11:39 Napisao/la  SC

Rezultati: Atlanta – Boston 81:89, Orlando – New York 106:114, Brooklyn – Sacramento 113:93, Cleveland – Houston 104:112, San Antonio – Philadelphia 109:86, Denver – Utah 110:91, LA Clippers – Golden State 115:89

Sastav s najboljim omjerom u NBA ligi LA Clippersi pobijedili su kod kuće Golden State, upisavši 12. uzastopnu domaću pobjedu (klupski rekord). Do 27. pobjede sezone (8 poraza), Clipperse su vodili Chris Paul s 27 koševa i 9 asistencija i Blake Griffin s 20 koševa. Clippersi su nedavno postavili klupski rekord sa 17 uzastopnih pobjeda. Nakon toga su izgubili dvije utakmice u nizu, u gostima kod Denvera i Golden Statea. Ovo im je druga uzastopna pobjeda.

Do slavlja su puno teže stigli Boston Celticsi koji su u Atlanti nadoknadili 19 koševa zaostatka. Kelti su slavili 89:81 uz triple-double učinak Rajona Ronda, koji je ubacio 14 koševa uz 11 skokova i 10 asistencija. Paul Pierce je 17 od svojih 26 poena postigao u trećoj četvrtini. Lou Williams je 21 od ukupno 28 koševa za Atlantu postigao u prvom poluvremenu. Pobjedu su upisali i Knicksi koje je u Orlandu predvodio Carmelo Anthony s 40 postignutih koševa.

Rezultati: Indiana – Milwaukee 95:80, Atlanta – Boston 81:89, Orlando – New York 106:114, Brooklyn – Sacramento 113:93, Cleveland – Houston 104:112, Minnesota – Portland 97:102, Dallas – New Orleans 96:99, San Antonio – Philadelphia 109:86, Denver – Utah 110:91, LA Clippers – Golden State 115:89