NBA liga: Lakersi pali i u Torontu, Oklahoma zaustavljena nakon produžetaka u Denveru

Ponedjeljak, 21. siječnja 2013. 12:24 Napisao/la  SC

Rezultati: Orlando - Dallas 105:111, Detroit - Boston 103:88, Denver - Oklahoma City 121:118, Toronto - LA Lakers 108:103

Košarkaši Lakersa nastavili su sa blijedim partijama, izgubivši u Torontu od Raptorsa. Gosti su cijelo drugo poluvrijeme igrali bez prvog centra Dwighta Howarda koji je minutu prije odlaska na odmor zaradio drugu tehničku na utakmici. Španjolci su bili najbolji igrači u obje momčadi - Jose Calderon je za pobjednike ubacio 22 poena uz devet asistencija, dok je na drugoj strani Pau Gasol postigao 25 poena uz pet skokova.

Ni ukupno 73 koša Kevina Duranta i Russella Westbrooka nije bilo dovoljno košarkašima Oklahoma Cityja da nastave pobjednički niz u NBA ligi. Denver je nakon produžetka u svome Pepsi Centeru slavio sa 121:118. Thunderu je to bio prvi poraz nakon šest uzastopnih pobjeda, a ujedno i prvi ovosezonski poraz u pet utakmica koje su otišle u produžetak. Durant je za najbolju momčad lige ubacio 37 koševa i dodao sedam skokova i osam asistencija, dok se Westbrook istaknuo s 36 poena, osam uhvaćenih lopti i devet asistencija.