Hrvatska poražena u zadnjem kolu

Ponedjeljak, 25. veljače 2019. 20:24 Napisao/la  SC

Porazom od Mađarske zaključili kvalifikacije

Blamaža Hrvatske u Mađarskoj

Hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je od Mađarske 84:65 u Szombathelyju u posljednjoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatski košarkaši odigrali su sramotno lošu utakmicu, a rezultat ne prikazuje pravu sliku koliko su bili loši.

Mađari su bolje krenuli u utakmicu, tijekom prvog poluvremena pogodili su čak sedam od 11 pokušaja za tricu čime su ostvarili visoku prednost.

S druge strane, u igri hrvatske reprezentacije ponovno ništa nije funkcioniralo, u obrani su suparnicima dozvoljavani otvoreni vanjski šutovi dok je u napadu bilo tek nekoliko raspoloženih igrača od kojih prolaznu ocjenu zaslužuju tek Toni Katić i Miro Bilan.

U trećoj četvrtini Mađarska je stigla i do 21 koša prednosti te mirno privela susret kraju.

Hrvatska se već ranije oprostila od Svjetskog prvenstva u Kini, nakon poraza od Poljske u Varaždinu.