Velika večer Bogdanovića i Planinića, Barcelona prekinula pobjednički niz Tabakove Caje

Četvrtak, 24. siječnja 2013. 22:42 Napisao/la  SC

Fenerbahače je pobijedilo Khimki 85:82. Bojan Bogdanović u redovima domaćina postigao je 26 poena uz četiri skoka, dok je Zoran Planinić za goste postigao 25 poena uz šest skokova

Večer TOP 16 Eurolige košarkaša protekla je u znaku hrvatskih košarkaša. U Istanbulu su sjajne partije pružili Bojan Bogdanović za Fenerbahče Ulker i Zoran Planinić za Khimki, a na kraju je pobjedu ipak odnijela turska momčad. Bogdanović je za 33 minute i 18 sekundi bio najbolji strijelac susreta sa 26 poena (5/8 za dva 2/6 za tri i 10/10 za jedan) tome je dodao četiri skoka, dvije asistencije, dvije ukradene i jednu izgubljenu loptu. Planinić je bio gotovo nezamjenjiv, pa je na parketu proveo 37 minuta i 18 sekundi, a i on je bio najbolji strijelac svoje momčadi i drugi strijelac susreta sa 25 poena (5/9 za dva 2/7 za tri 9/12 za jedan), uz to je imao i šest skokova, šest asistencija, četiri ukradene i šest izgubljenih lopti. Krešimir Lončar za goste je postigao 10 poena za 16 minuta i 31 sekundu na parketu (5/9 za dva 0/1 za tri) uz jedan skok, dvije asistencije i dvije izgubljene lopte.

Caja Laboral Žana Tabaka poražena je u svojoj dvorani od Barcelone sa 79:90 čime je prekinut niz pobjeda sastava iz Vitorie od dolaska splitskog stručnjaka.U domaćim redovima tek je Poljak Maciej Lampe bio na visini zadatka sa 21 poenom i 11 skokova no to nije bilo dovoljno protiv raspoloženijih Katalonaca. Predvodio ih je sjajni iskusni Amerikanac Pete Mickeal sa 23 poena (šut za dva 10/11) dok je naš Ante Tomić u igri proveo 23 minute i dvije sekunde postigavši 11 poena (4/7 za dva) te dodao četiri skoka i dvije izgubljene lopte.

Njemački derbi uvjerljivo je pripao Albi, dok je aktualni europski prvak Olympiacos u utakmici punoj preokreta pobijedio Maccabi u Tel Avivu sa 78:77. Kod domaćina Darko Planiniće ja za devet minuta i 39 sekundi postigao sedam poena (3/4 za dva poena) i uz to imao pet skokova.

Euroliga TOP 16, rezultati: Fenerbahce Ulker - Khimki MoskovskaRegija 85:82 (Bogdanović 26 poena, 4 skoka, Lončar 10 poena, dvije asistencije, Zoran Planinić 25 poena, šest skokova, šest asistencija), Caja Laboral - Barcelona Regal 79:90 (Tomić 11 poena, četiri skoka), Alba Berlin - Brose Baskets 82:63, Maccabi Tel Aviv - Olympiacos Pirej 77:78 (Darko Planinić 7 poena, 5 skokova).