SP: Amel Tuka brončani na 800 m, prva medalja za BiH na svjetskim prvenstvima

Utorak, 25. kolovoza 2015. 20:05 Napisao/la  SC

Amel Tuka osvojio je prvu medalju za BiH na jednom Svjetskom prvenstvu u atletici, Tuka je u finalnoj utrci na 800 metara u Pekingu osvojio brončanu medalju.

Do posljednjeg trenutka bila je krajnje neizvjesna, a Amel je u posljednjim metrima stići do bronze u vremenu 1:46:30.

Svjetski prvak postao je David Rudisha s vremenom 1:45:84, a drugi je bio Adam Kszczot (1:46:08).

Tuka je u polufinalu pobijedio s vremenom 1:44.84, u Peking je došao s najboljim vremenom sezone.

Medalja je došla kao nagrada za veliki trud Kakanjca, koji je uz pomoć svoje obitelji i malobrojnih pojedinaca osvojio povijesnu medalju za BiH.