Judašica Rijeke Lara Šušnić postala juniorska prvakinja

Ponedjeljak, 23. travnja 2018. 11:52 Napisao/la  SC
Judaši Rijeke ponovno uspješni

Judašica Rijeke Lara Šušnić postala je juniorska prvakinja Hrvatske na prvenstvu za djevojčice, dječake te juniorsku konkurenciju održanom u Zagrebu

Luka Viljušić osvojio je srebro, dok su se brončanim odličjem okitile Katarina Miklić i Lucija Grozdanić.

U konkurenciji klubova Judo klub Rijek azauzeo je deveto mjesto od 49 klubova.

Nastupilo je ukupno 418 natjecatelja iz 49 klubova. Odlična organizacija natjecanja od strane Hrvatskog judo saveza sa tehničkom razinom jednakoj europskim kupovima, dala je natjecateljima i svim sudionicima osjećaj velike judo manifestacije.

Čitavo prvenstvo bilo je pokriveno video prijenosom, te su svi koji nisu mogli doći neprekidno mogli pratiti sva borilišta.

Osvajačica brojnih medalja Lara Šušnić došla je svima pokazati vrijednost truda, upornosti i znanja.

Šušnić je efektno svladala svoje protivnice u kategoriji do 44kg i osvojila zlato.

Luka Viljušić natjecao se u kategoriji juniora do 60kg. Viljušić je doslovno pomeo sve svoje protivnike do finala, potvrđujući svoj talent.

U finalnoj borbi u svojoj želji za brzom pobjedom u jednom je trenutku bio neoprezan, što je njegov protivnik iskoristio te ga je pobijedio.

Katarina Miklić u kategoriji do 44 kg, te Lucija Grozdanić u kategoriji do 52kg popele su se na treće mjesto pobjedničkog postolja za djevojčice i dječake.

U prikazanim borbama cure su sve protivnice efektno svladale i porazi u polufinalu nisu ih omele da u borbi za brončano odličje pokažu svoje znanje i trud.