SP U BOĆANJU DO 18 I 23 GODINE

Hrvatska treća po uspješnosti s dva zlata i dvije bronce

Subota, 22. rujna 2012. 23:42 Napisao/la  Valentina Prokić

Najbolji su Talijani s dva zlata, srebrom i dvije bronce, zatim Francuzi s dva zlata, srebrom i broncom, te Hrvatska koja je osvojila dva zlata i tri bronce

Hrvatska boćarska reprezentacija do 18 i do 23 godine, osvojila je pet odličja, dva zlata i tri bronce na Svjetskom prvenstvu jučer završenom u francuskom Eybensu. U kategoriji do 18 godina koju vodi Čedo Vukelić Pero Ćubela osvojio je zlato u pojedinačnom, a Bruno Kraljić broncu u bližanju i izbijanju u krug. Što se starije generacije tiče, predvođene Antom Jurjevićem, Leo Brnić osvojio je zlatno odličje u brzinskom izbijanju te broncu u štafeti sa Brunom Kraljićem, dok je treću broncu osvojio Marino Milićević u preciznom izbijanju. Aktualni europski seniorski prvak Leo Brnić u finalu je pogodio boću više od Francuza Abelfa, bilo je 45/48 – 44/50. Nije Brnić mogao izgubiti, na tribinama je imao glasnu i jaku „balkansku“ podršku – sve reprezentativce sa područja bivše države koji su navijanjem ispratili svaku boću i apsolutno nadglasali domaće navijače.

Marino Milićević pucao je u finalu preciznog izbijanja. Milićević je pogodio prvih pet pozicija za 15 punata, zatim je pogodio još jednu poziciju za tri, ukupno 18 punata. Sa pogotkom zadnjeg balina osvojio bi zlato no nije mu uspjelo. S pogođenim balinom do zlata je došao Talijan Grattapaglia, a do srebra Crnogorac Petković. Zlato u krugu odnio je Talijan Mana, Francuzi Abelfo i Chirat (53/60) bili su bolji u finalu štafete od Talijana Roggera i Pegorara (51/59). Najbolji u paru bili su Francuzi Rapoud i Bourrin koji su u finalu nadigrali slovenski par Kosirnik, Pevec sa 13:2.

U ukupnom zbroju najbolji su Talijani sa dva zlata, srebrom i dvije bronce, zatim Francuzi sa dva zlata, i po jednim srebrom i broncom te Hrvatska koja je osvojila dva zlata i tri bronce.