Zamećanke doživjele uvjerljiv poraz u Sesvetama

Subota, 06. veljače 2016. 19:20 Napisao/la  SC

Susret 15. kola: Sesvete-Agroproteinka - Zamet 36:26 (22:10).

SESVETE-AGROPROTEINKA - ZAMET 36:26 (22:10)

Sutkinje: Lorena Jurenec i Maja Vajdić. Nadzornik: Boris Čačić

SESVETE-AGROPROTEINKA: Pijević, Karaula, Jakara 2, Pa. Stopić 3, Blažević 8, Pe. Stopić 2, Martinović, Benko 4, Vlajsović 3, L. Bešen, Petrušić, G. Bešen 1, Anđelić, Bezjak 3, Peraica, Milić 10 (6)

ZAMET: Paurević, Plahinek 1, Karlić, Jerčinović, Židek 1, Miočinović 2, Tabar 1, Milosvljević 1, Toto, Strukar, Bunić 5, Jelenović, Bukvić 4 (1), Šegota, Mičijević 2, Gugić 9 (2)

Sedmerci: Sesvete-Agroproteinka 7 (6) Zamet 3 (3)

Isključenja: Sesvete-Agroproteinka 2 minute Zamet 4 minute

Rukometašice Zameta doživjele su jedan od najtežih prvenstvenih poraza otkako ih na trenerskoj klupi vodi Adrijana Prosenjak. U Sesvetama su kod istoimenog domaćina u susretu petnaestog kola izgubile s 36:26. U igri riječkih prvoligašica, posebice u uvodu utakmice viđena je totalna nemoć koja se najbolje ogleda u pogotku sesvetske vratarke Gabrijele Bešen za 15:3, s njenog gola na gol Zamećanki!

U 18. minuti susreta bilo je dakle visokih 15:3 za domaće igračice, u dotadašnjem tijeku susreta zabijala je jedino Anamarija Gugić, danas jedina Zamećanka koja je zaslužila prolaznu ocjenu s devet postignutih pogodaka. Iako, treba odati priznanje i dvojcu Mičijević - Milosavljević koji je nastupio unatoć problemima s ozljedama i bolestima.

Bilo je to osamnaest najlošijih Zametovih minuta u bližoj povijesti, a domaće igračice više nisu dolazile na prednost od trinaest zgoditaka. Na poluvremenu je bilo dvanaest, a Zamećanke su uspjele postići deset pogodaka. Bilo je u 39. minuti i 24:16, što bi u nekom ludom scenariju još bilo i dohvatno, ali ne danas...

Iako je utakmica za zaborav odigrana, dobra je vijest da je Lokomotiva u borbi za drugo mjesto također poražena, i to kod kuće od Koke (21:24). Sljedećeg vikenda na domaći parket stiže Osijek. Glavu gore...!