Subota, 30. travnja 2016. 22:13 Napisao/la  SC

Susret 25. kola: Trešnjevka - Zamet 21:26 (15:12).

Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar. Nadzornik: Damir Kuti

TREŠNJEVKA: Andrijašević, Čagalj 1, Oremović 1, Prkačin 3, Šimara 1, Delić, Blažek 2, Toth 8 (3), Stojanov 1, Perkušić 3, Mrmić, Dičak 1

ZAMET: Paurević 2, Plahinek 2, Karlić, Židek, Miočinović 2, Tabar 3, Milosavljević 2, Toto 2, Strukar, Bunić 3, Jelenović, Bukvić 2 (1), Šegota, Mičijević 6, Gugić 2 (1)

Sedmerci: Trešnjevka 3 (3) Zamet 4 (2)

Isključenja: Trešnjevka 4 minute Zamet 6 minuta

U pretposljednjem kolu Prve lige rukometašica Zamećanke su stigle do nove pobjede. U Kutiji šibica sastav Adrijane Prosenjak nadigrao je domaću Trešnjevku rezultatom 26:21, čak i unatoč tome što je početkom drugog dijela gubio sa četiri pogotka zaostatka (16:12).

- Malo smo lošije ušli u utakmicu, na poluvremenu smo se uspjele probuditi i do kraja utakmice primiti svega šest pogodaka, rekla je trenerica Zamećanki nakon utakmice.

Nekoliko pogrešaka bilo je doovoljno domaćim igračicama da se i nakon dva obranjena sedmerca odvoje u utakmici. Ipak, Riječanke su pokazale da sui u punom jeku priprema za završna dva tjedna natjecateljske sezone. Sljedećeg vikenda na domaći im parket dolaze nove-stare prvakinje iz Koprivnice, a onda se pažnja hrvatske rukometne javnosti seli u Umag na završne turnire muškog i ženskog Kupa Hrvatske.

Šest pogodaka postigla je u Zagrebu Ćamila Mičijević, od čega većinu u drugom poluvremenu, kada su se i ostale igračice uključivo s vratarskim izvedbama priključile i pomogle Zametu da stigne do slavlja.