Subota, 12. prosinca 2015. 20:16 Napisao/la  SC

Susret 13. kola: Podravka Vegeta - Zamet 28:20 (14:10)

Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zećević. Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec)

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Nikšić 2, Dežić 3, Karlovčan, Šenvald, Krsnik 2, Milošević 2, Džono 2, Nemaškalo 5, Mrđen 1, Kapitanović, Papac, Dragišić 1, Vidak 10 (4), Milenković, Franković

ZAMET: Paurević, Plahinek 1, Karlić, Jerčinović 2, Židek, Miočinović 1, Tabar 1, Milosavljević 1, Toto, Strukar, Bunić 5, Jelenović, Bukvić 3 (2), Šegota, Mičijević 4, Gugić 2

Sedmerci: Podravka Vegeta 4 (4) Zamet 3 (2)

Isključenja: Podravka Vegeta 6 minuta Zamet 2 minute

U Koprivnici je pala odluka o jesenskom, a možda i o proljetnom prvaku hrvatske za rukometašice. Ukoliko Podravka nakon današnje (28:20) pobjede nad Zametom veže i onu nedjeljnu protiv Splita 2010 u odgođenom susretu može staviti šampanjac na hlađenje za svoju dvadeset i drugu promociju državnog prvaka.

Prijetnja iz Rijeke utihnula je već u samom uvodu utakmice posljednjeg ovogodišnjeg, inače trinaestog ovosezonskog kola. Zamećanke su već nakon četiri minute utakmice bile u zaostatku od 3:0, a kad koprivnički sastav na takav način otvori utakmicu, teško će je u domaćem okruženju ispustiti. I nije, jer Zamećanke su samo u dva navrata do kraja susreta imale zaostatak manji od početnog.

Igračica utakmice zove se Marijeta Vidak. Koprivnička vanjska igračica zabila je deset pogodaka Riječankama, što je u kombinaciji s devetnaest vratarskih obrana Ivane Kapitanovič bilo kobno za Zamet. Kod 3:1 i 4:2 još je bilo nade u čudo, ali domaća prednost samo je rasla.

Do poluvremena sve je stiglo na 14:10, kasnije je bilo i plus dvanaest za Podravku (26:14), i to u 51. minuti. Kada su domaće igračice za malo maknule nogu s gasa, Zamećanke su mogle smanjiti na konačnih osam golova zaostatka.

U Zametovim redovima prolaznu ocjenu ponovo zaslužuje dvojac pivota. Tea Bunić zabila je pet puta i pritom potrošila samo sedam lopti, kapetanica Ella Bukvić dva je puta zabila iz sedmerca, a još jednom iz igre uz smao jedan promašaj.

Ipak, protiv raspoložene Podravke u kojoj je sedam pogodaka zabijeno s krila (Nemaškalo 5, Nikšić 2) uz svu silu raspucanih vanjskih igračica (Milošević 2, Krsnik 2,...) nije se moglo.

Za hrvatske ženske rukometne klubove slijedi stanka do kraja siječnja, Zamećanke će se u drugom dijelu prvenstva nadati barem jednom kiksu Podravke i dolasku na dohvatan zaostatak uoči posljednjeg, 26. kola i obračuna u Rijeci.