Kup EHF-a: Zamećanke novim porazom u Odenseu završile ovosezonsku europsku pustolovinu

Nedjelja, 22. studenog 2015. 15:13 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Danske

3. runda, uzvratna utakmica: Odense - Zamet 30:21 (14:13). Drugo poluvrijeme ponovo je bilo ključno, Zamećanke nisu uspjele izdržati sve napore i napraviti senzaciju u Danskoj.

Kup EHF-a za rukometašice - 3. runda, uzvratna utakmica

ODENSE - ZAMET 30:21 (14:13)

Idrætshal, Odense. Gledatelja 200

Suci: Laurynas Mykolaitis i Gytis Sniurevicius (oba Litva). EHF-delegat: Urmo Sitsi (Estonija)

ODENSE: Masson, Kondrup, Bækhøj 1, Kristensen 2, Bach, Svangaard 2, Jakobsen 11 (1), Iversen 4, Adler 5 (3), Folden, Haugsted 2, Birkedal 1, van der Wissel, Linnell 2, Offendal

ZAMET: Paurević, Plahinek, Karlić, Jerčinović 4, Židek 2, Miočinović, Tabar, Milosavljević 2, Toto 1, Strukar, Bunić 3, Bukvić 3 (2), Šegota, Mičijević 4, Gugić 2

Sedmerci: Odense 5 (4) Zamet 2 (2)

Isključenja: Odense 6 minuta Zamet 8 minuta

Pred još manjim brojem gledatelja u odnosu na subotnji ogled u dvostruko većoj dvorani Zamećanke su se novim porazom od Odensea oprostile od Europe. U dvorani Idraetshal završilo je 30:21, što daje ukupan zbroj od 58:44 u korist Dankinja koje su ovotjednim uspjesima tako vizirale nastup u Kupu EHF-a i na proljeće.

Ipak bez Tabarove
Palac na desnoj ruci Ive Tabar nije izdržao oba natjecateljska dana u Odenseu. Bivša topnica Orijent Presoflexa i Zeline pod krovom Idraetshala odradila je samo zagrijavanje i predstavljanje da bi nakon uvodnog dijela sjela na klupu. Prst je natekao, ne izgleda ni odveć lijepo za oči, a sigurno nije ugodno ni živjeti s njime u ovim danima...

Riječanke su otvorile jednako kvalitetno kao i prije 24 sata. Račun je načela Josipa Jerčinović golom s desnog krila. Ona je uza sebe imala istu početnu postavu kao i dan ranije. Počele su Mičijević, Toto i Milosavljević uz Plahinek i Teu Bunić koja je u 4. minuti nastavila početnu igru gol za gol zabivši za vodstvo od 3:2. Izabranice Adrijane Prosenjak imale su isti početni recept za obranu, igralo se agresivno, čvrsto i brzo od strane domaće ekipe u fazi napada.

Po isteku pete minute Ćamila Mičijević zabila je svoj drugi pogodak za Zametovih 4:2, a na njenu se odličnu fintu kod prolaska na crtu nadovezala Nikolina Strukar svojom prvom obranom. Imale su Riječanke i 5:2, a bilo je to u osmoj minuti po drugom golu Jerčinovićke. Dankinje su golovima Baekhoj i ponovo opasne Jakobsen smanjile na 5:4 u trenucima kad je Zamet još mogao držati energetsku razinu Odensea.

U takvom konceptu utakmice Riječankama nije bilo teško držati rezultatsku prednost. Dvanaesta minuta donijela je pogodak Elle Bukvić iz sedmerca za 7:4, opasna Jakobsen napravila je dvije tehničke pogreške pa je sastav u danas plavim dresovima mogao nastaviti. No, povećanje vodstva u tim se trenucima nije dogodilo budući je vratarka Masson obranila šuteve Anamarije Gugić i Mile Toto, a Jakobsen i Haugstedt zabile nove golove za Odense.

Na 7:7 domaće se igračice vraćaju u 17. minuti kada na crtu prolazi Svangaard, nedugo zatim i vode preko Birkedal. Minuta odmora koju je pozvala Adrijana Prosenjak nakon prve četvrtine utakmice više je toga odnijela nego donijela Zamećankama koje su i treći vezani gol u Odenseovoj seriji 5:0 primile s pivota (Iversen). Nakon osam minuta bez gola crni je period prekinula Josipa Jerčinović, a za 9:9 iz polukontre precizna je i Dejana Milosavljević.

Do kraja poluvremena Zamećanke su prvotno ušle u novu krizu u napadu kad je Milu Toto pošla odmijeniti Lara Židek. Koriste to domaće igračice, napose Maja Jakobsen koja je u posljednjih deset minuta poluvremena zabila nova tri pogotka. Odense je u 27. minuti golom Marie Adler iz njihovog prvog sedmerca otišao na 13:10 te je dugo živio na golu Elle Bukvić iz sedmerca. Iz te krize izvadila je riječki sastav mlada Lara Židek vrhunskim prodorom na crtu u trenucima kad je vani zbog isključenja na dvije minute bila Tea Bunić.

Kao i dan ranije, veliki je odmor bio ključan. U subotu su na teren u Otterupu u nastavku izašle znatno umornije i sporije Zamećanke, slična je situacija na repertoaru bila i u nedjelju. Doduše, Riječanke su izdržale sve napore do sredine drugog dijela, čak i povele sa 15:14 golovima Mičijevićke i Milosavljevićke do 32. minute. Odense se potom imao snage odvojiti i sa igračicom manje (Linnell) baš onda kad je udarac Ćamile Mičijević zaustavila stativa, a pokušaj Josipe Jerčinović s krila vratarka Masson. Prvi je puta danski sastav na tri pogotka viška otišao u 39. minuti već devetim golom Maje Jakobsen.

Posljednjih dvadeset minuta ovosezonskog Zametovog europskog puta odrađeno je u obrani 6-0 budući da je umor već bio uzeo svoj danak. Dankinjama nije bio preveliki problem dolaziti do napadačkih rješenja koji bi rezultirali golovima. U 45. minuti Maria Adler zabila je iz sedmerca za 23:18, nedugo zatim i iz igre (25:19). Dankinjama je samo valjalo odraditi posao i zaželjeti riječkoj delegaciji sretan put natrag.