Kristina Plahinek dobila poziv uoči kvalifikacijske utakmice protiv Slovenije

Utorak, 23. svibnja 2017. 14:17 Napisao/la  SC

Josipa Jerčinović našla se na popis pričuvnih igračica

Kristina Plahinek (Zamet)
Kristina Plahinek (Zamet)


Rukometašica Zameta Kristina Plahinek našla se na popisu izbornika Gorana Mrđena, koji je objavio imena 20 igračica uoči kvalifikcijske utakmice protiv Slovenije.

Josipa Jerčinović našla se na popis pričuvnih igračica.

Reprezentacija se okuplja 5. lipnja u Zagrebu odakle kreće put Osijeka gdje će se pripremati  za kvalifikacijske utakmice protiv Slovenije za plasman na Svjetsko prvenstvo 2017. u Njemačkoj.

Prva kvalifikacijska utakmica na rasporedu je 10. lipnja u Osijeku, u 18 sati, dok je uzvrat na rasporedu 15. lipnja u Celju, također s početkom u 18 sati.

 U sklopu priprema Hrvatska će odigrati i prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Švedske, a taj susret na rasporedu je 7. lipnja u Osijeku s početkom u 19 sati.
 
 Pripreme i kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2017. hrvatske rukometašice zaključit će prijateljskom utakmicom protiv Srbije, 16. lipnja, u Virovitici u sklopu obilježavanja 60. obljetnice Svjetskog prvenstva za žene kojemu je Virovitica 1957. bila jedan od domaćina.

Popis igračica:
1. Ivana Kapitanović – RK Podravka Vegeta
2. Gabrijela Bešen – RK Sesvete Agroproteinka
3. Tea Pijević  - RK Lokomotiva
4. Paula Posavec – ŽRK Zrinski
5. Kristina Plahinek – ŽRK Zamet
6. Aneta Benko – RK Krim Mercator
7. Nikolina Zadravec – RK Podravka Vegeta
8. Katarina Ježić – Siofok KC
9. Ana Debelić – RK Podravka Vegeta
10. Ines Domjan – ŽRK Koka
11. Maja Kožnjak – Eskisehir Hentbol S.K.
12. Dora Krsnik – RK Podravka Vegeta
13. Stela Posavec – RK Lokomotiva
14. Ćamila Mićijević – Dunaujvarosi KKA
15. Marijeta Vidak – RK Podravka Vegeta
16. Larissa Kalaus – RK Lokomotiva
17. Marina Glavan – RK Lokomotiva
18. Žana Marić – KGHM Metraco Zaglebie Lubin
19. Selena Milošević – RK Podravka Vegeta
20. Dora Kalaus – RK Lokomotiva

Popisu pričuva:
1. Mara Budić – ŽRK Dugo Selo '55
2. Magdalena Ećimović – ŽRK Split 2010
3. Ekatarina Nemaškalo – RK Podravka Vegeta
4. Lea Vukojević – Mosonmagyarovari KC SE
5. Josipa-Paula Jerčinović – ŽRK Zamet
6. Sara Šenvald – RK Lokomotiva
7. Ivana Dragišić – ŽRK Koka
8. Ivana Dežić – RK Podravka Vegeta