PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Koka protutnjala Zametom

Subota, 15. rujna 2012. 21:13 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Koka 26:35. U 32. minuti bilo je  15:16, no to je sve što je vrijedno spomena

Utakmica 2. kola Prve lige rukometašica

ZAMET – KOKA 26:35 (14:16)

Dvorana Centar Zamet.  Sutkinje: Crnojević  i Kostecki (obje Kutina)

ZAMET: Račić, Paurević, Plahinek 2, Brčić 2, Tabar, Vuković 4, Toto 7, Bunić 3, Tus, Bukvić 1, Šegota, Mičijević, Stakorić 2, Havić 3, Gugić 2, Gvoić.

KOKA: Hajduk, Horvat 6, Domjan 7, El. Halili, Bunić, Malić 3, Jazbec, Veble, Tomašek 2, Ed. Halili, Furjan 4, Antolić, Dežić 10, Haček 2, Zvonar 1.

Sedmerci: Zamet 4 (5), Koka 2 (2). Isključenja: Zamet 8, Koka 6 minute.

Rukometašice Zameta na domaćem terenu uvjerljivo su poražene od gošći iz Varaždina, koje su Centrom Zamet protutnjale poput Podravke. Zamećanke su odigrale loše prvo poluvrijeme da bi u drugom dodatno popustile, primile čak 19 pogodaka te u šoku dočekale kraj utakmice.

Ella Bukvić koja je ušla u igru umjesto Tee Bunić u 32. minuti zabila je za 15:16, no to je nažalost bilo sve što je vrijedno spomena u igri Zamećanki u drugom poluvremenu. Gošće su predvođene Ivanom Dežić postepeno povećavale svoju prednost, u 35. minuti svjetlilo je 15:20, a šanse da se Zamećanke vrate u igru već tada su bile minimalne.

Poslije ovog poraza trenera Željka Čaglja očekuje puno posla jer očigledno je da su Zamećanke miljama daleko od željene forme.

Zamećanke su loše otvorile utakmicu, nakon deset minuta igre rezultat je bio izjednačen (3:3), no gošće ponajviše zahvaljujući darovima domaćih rukometašica polako, ali sigurno grade svoju prednost.

Raspoložena Ivana Dežić u 13. minuti zabila je za 4:6 s druge strane je dvama uzastopnim pogocima odgovorila Tea Bunić, a utakmica je ponovno bila na početku. Kada su svi pomislili da Zamećanke spremaju preokret, Koka serijom 3:0  koju je zaključila Tomašek bježi na 6:9, a novopečeni trener Zameta Željko Čagalj primoran je pozvati minutu odmora.

Najveća prednost Varaždinki u prvom poluvremenu iznosila je četiri pogotka razlike, bilo je to u 22. minuti nakon gola Brigite Zvonar. Do kraja prvog poluvremena Zamećanke su uspjele smanjiti zaostatak, ali ne i popraviti blijedu igru.

Fotogalerija: Sandro Donda