Subota, 20. veljače 2016. 20:29 Napisao/la  SC

Susret 17. kola: Zrinski - Zamet 25:27 (13:12)

Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska). Nadzornik: Saša Martinić (Zagreb).

ZRINSKI: Kozjak, P. Posavec 4 (2), Šarić, Glad, S. Posavec 4 (2), Sinanović, Ladić, Balić 1, Resman, Horvat 1, Car 1, Ivačić, Lupić, Gavrić 8 (1), Androić, Maljak 6

ZAMET: Paurević, Plahinek 2, Karlić, Židek 2, Miočinović 3, Tabar 4, Milosavljević 3, Toto, Strukar, Bunić 5, Jelenović 1, Bukvić, Šegota, Mičijević 2, Gugić 5 (3)

Sedmerci: Zrinski 8 (5) Zamet 3 (3)

Isključenja: Zrinski 2 minute Zamet 8 minuta

Svega je bilo ove subote u Čakovcu, a što je najvažnije i bodova za rukometašice Zameta u pobjedi protiv Zrinskog od 27:25. Zanimljivosti nije nedostajalo, kao ni napora domaćih igračica za osvajanjem bodova, koji bi ih još više gurnuli prema vrhu, odnosno odmogli Riječankama na putu do drugog mjestau nacionalnom prvenstvu i nove titule viceprvakinja.

Bodovi ovako putuju na Kvarner skupa sa spoznajom da je do reprezentativne stanke ostalo odigrati još susrete protiv ŽARK Splita (vratiti im za poraz na jesen) i Bjelovara.

Susret je riješen u posljednjih deset minuta, a Riječankama je put do bodova utrla mlada Lara Židek. Veliki treneri pamte se po veličini svojih odluka u 'stani-pani' situacijama, Židekova je s dva gola od 20:20 dovela Zamećanke na korak do uspjeha postavivši na 20:22. Do te, pedeset i treće minute susreta riječka se ekipa prilično mučila, u izostanku prve violine na desnom krilu.

Josipa Jerčinović i dalje liječi svoj kolateralni ligament, a i danas je ulogu sličnu Lari Židek imala Nataša Miočinović, alternativa na toj poziciji koja je sa svoja tri pogotka dodatno odškrinula vrata novoj Zametovoj pobjedi.

Naime, Miočinovićka je najprije postavila na tih 20:20, a onda je s još dva zgoditka u pedeset i petoj minuti digla rezultat na 22:25, što domaće igračice nisu mogle sustići. Ima i u njihovom rosteru nekoliko reprezentativki, uglavnom juniorske provenijencije, ali i takve su do kraja bile velika prijetnja Zametu.

Još prije nego što je utakmica ušla u mirnije vode dva je sedmerca obranila Nikolina Strukar podsjetivši gledatelje u Čakovcu na činjenicu da je u toj rubrici i dalje najbolja vratarka u državi. Upravo zbog Strukarove Ana-Maria Gavrić nije postigla devet, nego osam pogodaka, a jednog je Zametova vratarka 'skinula' i Steli Posavec.

Postigla je ona četiri zgoditka, kao i njena sestra Paula. Ipak, od njih dvije više je zabila Ana-Maria Maljak, i to šest golova.

Adrijana Prosenjak nije uzalud hvalila predstave njenih kružnih napadačica. Tea Bunić danas je stavila pet golova, baš kao i Anamarija Gugić, od čega su njena tri bila iz sedmeraca. Četiri puta zabila je Iva Tabar, a tri važna gola Nataše Miočinović odnosno dva Lare Židek već smo spomenuli. Ćamila Mičijević je također pogodila dvaput, također u zadnjih deset minuta.