Zamećani ostvarili prvu pobjedu u Ligi za Europu, Sakićevih devet pogodaka

Subota, 28. travnja 2012. 19:39 Napisao/la  Milan Kosanović

Zamet - Spačva 39:35. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 30 minuta igre kada su igrači trenera Alena Kurbanovića pobjegli na visokih šest pogodaka razlike

Liga za Europu - 3. kolo

Zamet – Spačva 39:35 (24:18)

Utakmica 3. kola Lige za Europu, Premijer liga. Centar Zamet. Gledatelja: . Suci: Klapež i Pervan (obojica Trilj).

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Hrvatin 6, Lončarić 1, Ćosić 2, Kružić 3, Stevanović, Kovačević 3, Čuturić, Slavić, Vujić 3, Golik 7, Sakić 9, Mrakovčić 4.

SPAČVA:  Juzbašić, Šokičić 3, Tomas 9, Ma. Mišić 2, Didić 3, Pahanić 5, Mi. Mišić 1, Rajković, Raljević, Kuže 8, Pongračić, Oroz 4, Rimac .

Sedmerci: Zamet  4 (5), Spačva 3 (4) . Isključenja: Zamet 10 , Spačva 12 minuta . Crveni karton: Oroz (43' – treće isključenje), Golik (56' – treće isključenje).

Riječki rukometaši na domaćem terenu došli su do prve pobjede u Ligi za Europu. Žrtva Zamećana bila je Spačva iz Vinkovaca predvođena nesalomljivim Domagojem Kužeom, koji ovog puta nije pomogao svojoj momčadi da se iz Rijeke vrati s pozitivnim rezultatom. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 30 minuta igre kada su igrači trenera Alena Kurbanovića pobjegli na visokih šest pogodaka razlike što se pokazalo kao prevelik zalogaj za usporene goste, koji su se zadovoljili s porazom od četiri pogodaka razlike.

U redovima Zameta najefikasniji bio je kružni napadač Marin Sakić, no valja spomenuti i zapažene role mladih igrača Golika, Mrakovčića te posebno vratara Marina Đurice.

Rukometaši Zameta loše su otvorili susret, a već nakon dvije minute igre na semaforu je svijetlilo neugodnih 0:3. Domaći rukometaši ipak uspijevaju serijom 3:0 vratiti utakmicu na početak, no onda je uslijedila izjednačena igra u kojoj su Zamećani kaskali za Vinkovčanima.

Nakon čak devet izjednačenja Zamećani su u 24. minuti susreta započeli seriju 4:0, koju je tri minute kasnije zaključio Luka Kovačević  za ugodnih 21:17. Do kraja poluvremena igrači trenera Alena Kurbanovića stigli su do velikih šest pogodaka razlike ponajviše zahvaljujući raspoloženom Marinu Sakiću, koji je u prvih 30 minuta mrežu Spačve tresao u čak osam navrata.