Zamećani u utakmici protiv Karlovca sami odlučuju o svojoj sudbini

Utorak, 19. ožujka 2013. 22:00 Napisao/la  Ivan Milatić

Serija 7-1 u pobjedama vrlo je vrijedno ostvarenje i "autorski rad" trenera Irfana Smajlagića

Bila je ovo sezona u kojoj je stručni stožer Zamećana muku mučio sa ozljedama. Praktično od dolaska na klupu riječkog premijerligaša Irfan Smajlagić nije mogao računati na sve igrače koji su mu na raspolaganju. Ozljede, bolesti, suspenzije, sve to i jooš ponešto snašlo je riječke rukometaše tijekom ove sezone.

I bez obzira na činjenicu što su prošli sve bure i nevere sada, nakon nedjeljne pobjede u Kaštelima sve drže u svojim rukama. Serija 7-1 u pobjedama vrlo je vrijedno ostvarenje i "autorski rad" trenera Irfana Smajlagića. Sa svojim pomoćnikom Marinom Miškovićem i bliskim suradnicima Alvarom Načinovićem i Valterom Matoševićem, uspio je izvući maksimum iz momčadi koja možda i nije vjerovala da može ovoliko. A može zaista puno.

Zamet će u subotu u 18 sati ugostiti Karlovac, opet neće biti Golika, Lončarića, Kačanića..... No, stožer Zamećana napamet je naučio onu "koga nema bez njega se može". Osam primljenih pogodak u drugom poluvremenu u Kaštelima dokaz su discipline u igri i sjajne obrane. Iako u tom susretu nije "pretjerao", ovoga je puta Marin Đurica sakupio 12 obrana (uz dva obranjena sedmerca), a kolo ranije protiv Splita briljirao je Dino Slavić.

Iako je rukomet momčadski sport i trener Zamećana ne voli izdvajati pojedince treba podsjetiti da je prvo poluvrijeme u Kaštelima proteklo u znaku Marina Kružića (šut 6/9), a drugo, posebno njegov završni dio, u znaku mladog Luke Mrakovčića, koji je u završnih šest minuta praktično sam matirao Kaštelane.

Karlovac je bodovno ispred Zamećana i svakako predstavlja momčad za apsolutni respekt. Pobjede li Zamećani, bit će gotovo sigurni sudionici Lige za prvaka. Dobra stvar je u činjenici da nakon ovoga susreta slijedi prvenstvena stanka, a da posljednje dvije ligaške obveze dolaze 10. travnja kada se ide u goste neugodnom sastavu Poreča dok je posljednji čin u Centru Zamet 13. travnja protiv Vidovec-Biosa.