Zamećani slomili otpor žilave Gorice i upisali treću uzastopnu pobjedu

Srijeda, 14. ožujka 2012. 20:09 Napisao  Milan Kosanović

Zamet – Gorica 37:33. Zamećani su stezali obruč oko gostiju koje je u 53. minuti načeo Luka Kovačević (32:29), a potpuno nokautirao prvi strijelac susreta Igor Vujić za nedostižnih (34:30)

Zamet – Gorica 37:33 (18:18)

Utakmica 24. kola Premijer lige rukometaša. Centar Zamet. Gledatelja: 250. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

ZAMET: Đurica, Vučko 3, Hrvatin 7, Uzelac, Lončarić 4, Čosić, Kačanić 1, Kružić 1, Kovačević 3, Stevanović, Čuturić, Slavić, Vujić 10, Golik 2, Sakić 6.

GORICA: Ferdosučić, Ceković 3, Ferenčina 4, Laljek 5, Senta, Smej, Dijanić, Nedić, Sokolić 7, Seferović 5, Lončar, Debeljak 7, Tomić, Turan 2.

Sedmerci: Zamet 3 (6) , Gorica 2 (3) . Isključenja: Zamet 6 , Gorica 12 minuta .

Rukometaši Zameta na domaćem terenu su upisali i treću uzastopnu pobjedu. Žrtva Riječana ovoga puta su bili rukometaši Gorice koji su se unatoč lošem položaju na prvenstvenoj ljestvici pokazali kao tvrd orah. Gotovo cijela utakmica protekla je u igri gol za gol u kojoj su se malo jedna, a malo druga ekipa izmjenjivale u vodstvu. Na poluvrijeme se odlazi  pri rezultatu 18:18, a nastavak je donio pravu malu dramu.

Gosti su predvođeni sjajnim Darijom Debeljakom pobjegli na tri pogotka razlike, no Zamećani uspijevaju sačuvati hladnu glavu. Prvo ime Zamećana bio je Igor Vujić koji je mrežu gostiju tresao u čak deset navrata, a uz pomoć raspoloženih Marina Sakića i Matea Hrvatina bio je i glavni kreator zametskog preokreta. Gorica se nije predavala, no kako je utakmica ulazila u završnu fazu tako su Zamećani stezali obruč oko gostiju koje je u 53. minuti načeo Luka Kovačević (32:29), a potpuno nokautirao prvi strijelac susreta Igor Vujić za nedostižnih (34:30).

Tri uzastopne pobjede Zamećana svakako su najbolja moguća najava subotnjeg derbija u Buzetu u kojem će Riječani tražiti posljednju šansu za plasman u playoff.