PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani upisali četvrtu uzastopnu pobjedu

Subota, 27. listopada 2012. 19:48 Napisao  Milan Kosanović

Utakmica 8. kola: Zamet - Buzet 37:32 (19:13). Najefikasniji Luka Mrakovčić s 9 pogodaka

ZAMET – BUZET 37:32 (19:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 500. Suci: Barle i Vučić (obojica Zagreb)

ZAMET: Đurica, Vučko, Hrvatin 4, Mrakovčić 9, Uzelac 1, Lončarić 1, Čosić 5, Kružić 9, Slavić, Kovačević 2, Čuturić, Šunjić, Vukelić 2, Sakić 4, Vučetić.

BUZET: S. Pobrić, Šverko 1, Prodan, Kisiček, Ščulac, Fabijančić, Ljubotina 2, Vukelić 3, N. Pobrić, Jović, Kozina 6, Gudić 6, Pavletić, Sirotić, Vrkljan 8, Galijot 6.

Sedmerci: Zamet 1 (1) , Buzet 5 (5) .Isključenja: Zamet 12 , Buzet 10 minuta.

Susjedski derbi između rukometaša Zameta i Buzeta okončan je pobjedom domaćeg sastava koji je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu te oduševio gledatelje koji su se okupili na tribinama Centra Zamet. Igrači trenera Irfana Smajlagića u prvim minutama susreta zaostajali su za Buzećanima koji su korak za Riječanima držali do rezultata 10:10 nakon čega serijom 7:2 domaći rukometaši  bježe na ugodnih pet pogodaka razlike.

Do kraja prvog poluvremena prednost Zamećana narasla je na šest pogodaka  (19:13), a Riječani su mirno mogli otići na zasluženi odmor. Nakon četiri minut igre u drugom djelu raspoloženi Marin Kružić pogađa za 22:14, a minutu kasnije Mateo Hrvatin je strijelac za najveću prednost na utakmici 23:14. Ipak, Zamećani nisu uspjeli do kraj nokautirati Buzećane koji u 42. minuti preko Ivana Vrkljana stižu na samo tri pogotka zaostatka (25:22). Srećom po riječku momčad pad u drugom dijelu nije doveo utakmicu u pitanje, izvrsni Markovčić, Kružić i Čosić uvijek su nekako pronašli put do mreže gostujućeg vratara Aleksa Jovića, a na koncu pobjeda s pet pogodaka razlike realno ocrtava događanja na parketu zametske dvorane.

Ono što posebno veseli nakon pobjede Zamećana u susjedskom derbiju jest činjenica da se nakon dugo vremena oglasila i riječka rukometna publika koja je u nekoliko navrata pružila glasnu podršku svojim ljubimcima.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je mladi Luka Mrakovčić s devet postignutih pogodaka koji se prometnuo u vođu momčadi, a u stopu su ga pratili šuterski raspoloženi Marin Kružić i Ivan Čosić koji su se s dolaskom trenera Irfana Smajlagića u najmanju ruku preporodili.

Fotogalerija: Sandro Donda