Petak, 25. siječnja 2013. 18:38 Napisao/la  Ivan Milatić

Međunarodna prijateljska rukometna utakmica: Zamet - Ribnica 36:30 (19:13)

Međunarodna prijateljska rukometna utakmica

ZAMET - RIBNICA 36:30 (19:13)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 50

Suci Robert Bernobić i Nikša Kalčić (obojica Rijeka)

ZAMET: Đurica (5 obrana), Vučko 1, Hrvatin 4, Mrakovčić 5(1), Černeka 4 (1), Uzelac 3,  Ćosić 3, Kružić 8, Slavić (5 obrana), Montanari, Golik 2, Sakić 2, Šunjić 3, Vučetić 1.

RIBNICA: Perovšek (8 obrana), Klarić (5 obrana), Marković 3, Omahen1, B. Nosan 3, M. Nosan 6, Pucelj 3, Rutrar 9, Atanasov 1, Batinić 3, Merhar, Jamnik 3, Pahulje.

Isključenja: Zamet 8 minuta, Ribnica 10 minuta

Sedmerci: Zamet 3 (2), Ribnica 1 (0)

Rukometaši Zameta uspješno su odradili posljednju provjeru pred nastavak prvenstva. Pobjedom protiv slovenskog prvoligaša Ribnice od 36:30 Zamećani su uhvatili dobar zalet pred domaći prvenstveni ogled protiv Spačve iz Vinkovaca. Osmoplasirani sastav prve slovenske lige na trenutke je uspijevao parirati brzoj i tečnoj igri Riječana, no na kraju se morao zadovoljiti "pristojnim" porazom od šest pogodaka razlike i činjenicom da su drugo poluvrijeme odigrali neodlučeno.

Gosti su i poveli preko Pucelja u trećoj minuti sa 1:2, a Zamet je prvi puta na dva razlike stigao preko Matea Hrvatina tri minute kasnije, kada je na semaforu stajalo 4:2. Gosti su preko Markovića uspjeli stići do poravnanja (4:4) u osmoj minuti i M. Nosana minutu kasnije za 5:5.

Najbolji strijelac utakmice i prvo ime gostiju Rutar smanjio je na 9:8 u 14. minuti, a onda je uslijedilo sjajno Zametovo razdoblje i serija od četiri uzastopna pogotka za rješavanje pitanja pobjednika (13:8). Kada je Luka Mrakovčić u 21. minuti pogodio za plus sedam (17:10) sve je bilo gotovo. Na poluvrijeme se otišlo sa 19:13.

U petoj minuti nastavka Hrvatin je iz kontre pogodio za plus osam (24:16), a najefikasniji igrač Zamećana, "čovjek s maskom" Marin Kružić, u 42. minuti je pogodio sa igračem manje za najveću prednost (27:18). Do kraj utakmice ostalo je uvježbavati akcije i kombinacije za Spačvu za koju će konkurirati i standardni član prve postave Bojan Lončarić, koji je sa ovoga ogleda izostao zbog temperature i viroze.

Fotogalerija: Sandro Donda