PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamet doživio težak poraz od Siscie

Srijeda, 19. rujna 2012. 19:16 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Siscia 29:35 (9:17). Poraz Zamećana na koncu i nije tako tragičan koliko je bila igra riječkih rukometaša

Utakmica 2. kola Premijer lige rukometaša

ZAMET – SISCIA 29:35 (9:17)

Dvorana Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru)

ZAMET: Đurica, Vučko, Hrvatin 2, Mrakovčić 2, Uzelac, Lončarić, Ćosić 3, Kružić 7, Slavić, Kovačević 8, Vučetić 1, Saršon, Vukelić 1, Golik 1, Sakić 4.

SISCIA: Tomić 2, Žarković, Balić 3, Raič 3, Baltić 1, Crnić 4, Bumbak, Nuić 9, Kević 4, Čutura 2, Nikić, Kobetić 7, Palaić, Bilušić.

Sedmerci: Zamet 2 (2) , Siscia 4 (4) . Isključenja: Zamet 8 , Siscia 6 minuta.

Rukometaši Zameta na domaćem terenu poraženi su od direktnog konkurenta za plasman u Ligu za prvaka, Siscije koja je do vrijednih bodova u Rijeci došla s pola gasa ponajviše zahvaljujući neprepoznatljivom domaćinu.

Poraz Zamećana na koncu i nije tako tragičan koliko je bila igra koju su riječki rukometaši prezentirali na parketu, malobrojni gledatelji dvoranu su počeli napuštati davno prije posljednjeg sudačkog zvižduka, a to dovoljno govori o onome što se je događalo pod krovom Centra Zamet.

U 31. minuti utakmice Nuić je zabio za 9:18, pitanje pobjednika bilo je riješeno, a ostalih 29 minuta susreta proteklo je u odrađivanju posla koji je posebno teško pao domaćim rukometašima na čijim licima se jasno nazirala kombinacija tuge i bijesa.

Kada je sirena odsvirala kraj utakmice većina gledatelja već je bila na izlazu iz dvorane, netko iz mase doviknuo je: Kurbanoviću, ovo je tek sada smiješno!.  Vodstvu rukometnog kluba Zamet ovo je valjda bio jasan znak da je došlo vrijeme za promjene, iako bi i sam Kurbanović napravio moralan čin da odstupi s mjesta trenera jer ovo više nema smisla.

Zamećani su po običaju loše otvorili utakmicu, bila je to jošjedan nastavak humoristične serije u režiji Alena Kurbanovića čija momčad se u igri s gostima iz Siska držala tek prvih deset minuta. Pet minuta kasnije Kobetić je zabio za plus četiri (5:9), a zametski brod počeo je tonuti.

Sljedeće minute protekle su u odrađivanju posla, i djeci na tribinama Centra Zamet bilo je jasno da će se dogoditi novi poraz riječkih rukometaša koji ponovno nisu pokazali ništa. Bivši Zamećanin Josip Crnić u 29. minuti zabio je za velikih devet pogodaka razlike (8:17), rukometaši Zameta u tom trenutku proživljavali su najgore trenutke.

Fotogalerija: Sandro Donda