PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamet pobijedio Spačvu, Slavić junak

Subota, 02. veljače 2013. 19:42 Napisao  Marko Babić

Zamet - Spačva 22:21 (12:6). Dino Slavić je u posljednjim sekundama obranio pokušaj vratara Spačve Dražena Stojanovića

Premijerliga rukometaša - 16. kolo

ZAMET - SPAČVA 22:21

Centar Zamet. Gledatelja: 250

Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo  Selo).

ZAMET: Đurica, Hrvatin 4, Mrakovčić 4 (1), Černeka 4, Uzelac 2, Lončarić 4, Ćosić 2, Lukačić, Kružić 1, Slavić, Kalač, Karaula, Montanari, Golik 1, Vučetić, Vukelić.

SPAČVA: Stojanović, Stojnović, Kalaica, Ma. Mišić 1, Šarenac 6, Oroz 6, Mi. Mišić 2, Tomašević, Dobrinkić-Parić, Raljević 3, Kuže, Džijan, Kordi 2, Tomašević 1, Rimac.

Sedmerci: Zamet 2 (1), Spačva 3 (3)

Isključenja: Zamet 10, Spačva 4 minute

Rukometaši Zameta pobijedili su Spačvu u infarktnoj utakmici u kojoj su zamalo prousli devet golova prednosti i u kojoj je vratar Zameta Dino Slavić u zadnjim sekundama obranio pokušaj Dražena Stojanovića, vratara Spačve, koji se priključio napadu svoje ekipe. Slavić se tako na kraju prometnuo u junaka utakmice s nekoliko odličnih obrana, te je kod rezultata 20:21 obranio kontru Tomaševiću, a u idućem napadu i čistu priliku Stojnovića.

Zamećani su se mučili u završnici, u 45. minuti su imali vodstvo 21:13, u idućih 11 minuta nisu zabili gol. Kružić je u 56. minuti izborio sedmerac, odgovornost je preuzeo Luka Mrakovčić i zabio za 22:20. Domaćin je u završnici u nekoliko navrata zaradio isključenje, imao je kod 22:21 napad u zadnjoj minuti, ali je Černeka presjekao loptu. Domaćin je požurio, Luka Mrakovčić je pucao 15 sekundi prije kraja, ali Stojanović je obranio i dao priliku svojim suigračima koji ipak nisu na kraju uspjeli iščupati bod.

A činilo se da će sve biti jednostavno kada su Zamećani krajem prvog poluvremena serijom 6:0 pobjegli  na 12:6, a gosti čak 12 minuta nisu zabili pogodak. Zamet je nastavio  s dobrom igrom i u nastavku,  Mrakovčić je s tri uzastopna pogotka donio 15:7, a Hrvatin je dva gola donio 17:9. Prednost je u 42.  minuti narasla na 19:10 i Riječani su mirno plovili prema pobjedi. Gosti su uzvratili pogocima  Tomaševića i Šarenca, ali i 20:13 izgledalo je obećavajuće.

I onda su Riječani upali u crnu rupu, jedna tehnička pogreška za drugom, propuštene prilike u napadu  omogućile su gostima da serijom 8:1 stignu na 21:20. Karlo Oroz zadao je u tom periodu najviše  problema, sve do same završnice kada je nakon sudara s Mrakovčićem zbog  ozljede morao napustiti parket. Otvaranje utakmice je pak bila priča za sebe, niz tehničkih pogrešala s obje strane rezultiralo je time da je rezultat u 20. minuti bio 6:6.