PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamet protiv Kaštele do šeste uzastopne pobjede

Subota, 10. studenog 2012. 19:41 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Marina Kaštela 28:22 (13:10). Uraganski ulazak u drugo poluvrijeme Zamećanima je u 38. minuti donio prednost od šest pogodaka razlike

Utakmica 10. kola Premijer lige rukometaša

ZAMET – MARINA KAŠTELA 28:22 (13:10)

Centar Zamet. Gledatelja: 400. Suci: Bosak i Herceg (obojica Varaždin)

ZAMET: Đurica, Vučko, Hrvatin 2, Mrakovčić 9, Uzelac 1, Lončarić 4, Ćosić, Kružić 7, Slavić, Kovačević, Montanari 2, Vukelić 2, Golik, Šunjić 1, Vučetić.

MARINA KAŠTELA: Pepur, D. Bujas 1, Ilić, Markota, Topić 4, Ševo, Dželalija 2, Krokar 4, Javorčić 4, Babić, M. Bujas 3, Kvesić, Jukić 2, Družijanić, Vukić 2, Nenadić.

Sedmerci: Zamet 5 (5), Marina Kaštela 4 (6). Isključenja: Zamet 4, Marina Kaštela 6 minuta.

Rukometaši Zameta upisali su i šestu uzastopnu pobjedu te nastavili impresivan pobjednički niz. Igrači trenera Irfana Smajlagića bez ozljeđenog Marina Sakića svladali su goste iz Kaštela rezultatom 28:22, no Sakićev izostanak itekako se osjetio u igri riječkih rukometaša.

Riječani su utakmicu otvorili obranom 4-2 u kojoj su Vučetić i Vučko bili istureni prema vanjskim igračima gostiju, agresivnost i borbenost Zamećana bila je na zavidnom nivou, no unatoč tome Matko Bujas iz sedmerca u 16. minuti susreta dovodi goste u prvo vodstvo na utakmici (3:4). Vukić je tri minute kasnije strijelac za Kaštelu, a plus dva u 19. minuti nije nimalo lijepo izgledalo.

Gosti su u tim trenucima bili bolja momčad na parketu zametske dvorane, no tada se probudio Luka Mrakovčić koji je serijom golova, te izborenih sedmeraca i isključenja okrenuo vodu na zametski mlin. Povratnik u redove Zamećana Igor Montanari dvije minute prije kraja prvog poluvremena vratio je Riječane u vodstvo (10:9), a Davor Vukelić i Mateo Hrvatin povisili su domaće vodstvo na plus tri (12:9).

Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 13:10, a već nakon 20-ak sekundi igre u drugom djelu ljevica Marina Kružića probila je vrlo dobrog gostujućeg vratara Kvesića za ugodnih plus četiri. Brzonogi Mateo Hrvatin jednu minutu kasnije strijelac je za 15:10.

Uraganski ulazak u drugo poluvrijeme Zamećanima je u 38. minuti donio prednost od šest pogodaka razlike, strijelac je bio Bojan Lončarić, a novi prvenstveni bodovi već su se nazirali na horizontu. Ipak, do kraja susreta Zamećani su pošteno namočili svoje dresove. Deset minuta prije kraja susreta Topić je smanjio na samo tri pogotka zaostatka (21:18), Monatanri je s druge strane odgovorio za novi plus četiri (22:18), no Kaštelani su ponovno preko Topića smanjili prednost na Zamećana, a trener Irfan Smajlagić bio je primoran pozvati minutu odmora. Ruke sudačkog para Bosak-Herceg iz Varaždina bile su u zraku, Zamećani su imali deveterac iz kojeg je Marin Kružić potegnuo preko bloka gostiju te smirio strasti u završnici susreta (23:19).

Do kraja susreta Zamećanima je bilo dovoljno loptu dodati mladom Luki Mrakovčiću koji je završnicu susreta s Kaštelom odigrao maestralno. Lakoća, sigurnost i nadasve smirenost  kojom je Mrakovčić tresao mrežu gostiju iz prodora te s linije sedam metara (5/5) fascinirala je ljubitelje rukometa okupljene na tribinama Centra Zamet.

Posljednju šansu za preokretom Kaštelani su imali tri minute prije kraja susreta kada je Matko Bujas iz sedmerca smanjio na 25:22, s druge strane odgovorio je Mrakovčić za 26:22 nakon čega je vrlo dobri Dino Slavić obranio čisti zicer gostujućem kružnom napadaču Topiću te riješio pitanje pobjednika pod krovom Centra Zamet. Dok posljednjeg zvuka sirene Luka Mrakovčić još jednom je zatresao mrežu Kaštelana za svoj deveti pogodak na utakmici, a iskusni Davor Šunjić iskoristio je blok novog kružnog napadača Milana Uzelca te postigao svoj prvi gol na utakmici.

Nakon trijumfa nad Kaštelom rukometaše Zameta očekuje neugodno gostovanje u Karlovcu s kojim ujedno počinje i sraz s direktnim suparnicima za plasman u Ligu za prvaka.

Fotogalerija: Damir Zamaklar