PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani u Zagrebu svladali Medveščak

Nedjelja, 21. listopada 2012. 21:09 Napisao/la  M. K.

Utakmica 8. kola: Medveščak - Zamet 24:26.  Igrači s klupe nisu reagirali kako je trebalo, kaže sportski direktor Alvaro Načinović

Utakmica 8. kola Premijer lige rukometaša

MEDVEŠČAK NFD – ZAMET 24:26 (9:16)

MEDVEŠČAK: Rončević , Marinčić 1, Gotovac 2, Gadža 4, Puljić 1, Pašalić 6, Golić 1, Tokić 7, Lind 1, Štembal, Mateša, Vuletić, Jagić, Mravunac, Pavlović 1, Magdić.

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Vučetić, Hrvatin 4, Mrakovčić 4, Uzelac, Lončarić, Čosić 2, Kružić 5, Slavić, Čuturić, Kovačević, Šunjić 1, Vukelić 4, Golik, Sakić 5.

Sedmerci: Medveščak 4 (5), Zamet 1 (2). Isključenja:  Medveščak 2, Zamet 6 minuta.

Rukometaši Zameta upisali su i treću uzastopnu pobjedu, momčad trenera Irfana Smajlagića na gostovanju u Zagrebu svladala je domaći Medveščak rezultatom 26:24 te nastavila pobjednički niz.

Zamećani su furiozno ušli u utakmicu, Marin Kružić tako je u 11. minuti susreta strijelac za vodstvo riječke momčadi 6:1, a dobra igra Zamećana nastavila se kroz čitavo prvo poluvrijeme. Riječani su na zasluženi odmor otišli s visokih sedam pogodaka razlike.

U prvih deset minuta drugog poluvremena Riječani su podebljali rezultatsku prednost, Marin Sakić tako je u 41. minuti zabio za ugodnih 22:13, no potom je uslijedilo opuštanje te pad u igri što domaći rukometaši koriste te na koncu dolaze do prihvatljivog poraza od samo dva pogotka razlike.

-          Dosta često se događa da nakon dobrog poluvremena dolazi do pada u koncentraciji zbog nedostatka snage. Igrači s klupe nisu reagirali kako je trebalo, dečki su se malo izgubili, valjda nemaju naviku pobjeđivanja, ali pohvaljujem ih i čestitam im na osvojenim bodovima, rekao je sportski direktor Zamećana Alvaro Načinović koji je s tribina pratio utakmicu u Zagrebu te dodao:

-          Možda je i dobro to što se dogodilo, jer ćemo lakše uvidjeti  gdje su greške, odnosno na čemu moramo raditi. Grešaka ima puno i sukladno tome očekuje nas puno posla. Iz ove utakmice možemo izvući pouku, jer zadnjih 15 minuta nije bilo dobro. Rutinirane ekipe koje dođu do prednosti od devet ili deset pogodaka razlike mirno privode utakmicu kraju. Ne znam  je li razlog padu strah od pobjede, no dečki moraju shvatiti greške i prihvatiti kritiku. Ono s čime sam zadovoljan je pozitivan pristup i još jednom im čestitam na pobjedi, zaključio je Načinović.