PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani izgubili bod, Vujić pokvario planove

Subota, 24. studenog 2012. 18:54 Napisao  Milan Kosanović

Utakmica 12. kola: Zamet - Poreč 26:26. Zamećani žale za olako darovanim loptama i promašenim zicerima

PREMIERLIGA RUKOMETAŠA - 12. kolo

ZAMET – POREČ 26:26 (15:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 350. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek)

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Hrvatin 2, Mrakovčić 7, Uzelac 3, Lončarić 4, Kružić 5, Slavić, Kovačević 1, Montanari 3, Vukelić, Golik, Šunjić, Vučetić.

POREČ: Cvitković, Ćosić 2, Gašparini, Vujić 9, Thoss, Čorić 2, Topić, Sladoljev, Vozila 1, Petrić, Rađaković 3, Gruičić 2, Buvinić 1, Miličević 5, Čužić 1.

Sedmerci: Zamet 3 (4) , Poreč 3 (5). Isključenja: Zamet 10 , Poreč  2 minute .

Rukometaši Zameta uzdrmani porazom u prošlom kolu u Karlovcu izgubili su bod na domaćem parketu u susjedskom derbiju protiv vrlo dobrih gostiju iz Poreča. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su Zamećani u posljednjim trenucima golom Marina Kružića uspjeli na odmor otići s dva gola prednosti, uslijedilo je puno dinamičnije i uzbudljivije drugo poluvrijeme koje nažalost nije imalo sretan završetak po riječku momčad.

Bivši Zamećanin Teo Čorić u 33. minuti susreta zabio je za drugo izjednačenje na utakmici (15:15), no igrači trenera Irfana Smajlagića brzo su se trgnuli pa tako tri minute kasnije Lončarić svojim golom za 19:16 smiruje strasti u Centru Zamet.  Zamećani su u tim trenucima krenuli uzlaznom putanjom, a kada je Montanari u 41.minuti zabio za plus četiri (22:18) dojam je bio da je pitanje pobjednika skoro pa riješeno. S kapitalom od četiri pogotka Zamećani kao da su izgubili glavu, mnoštvo tehničkih pogrešaka te promašenih zicera koji su bili produkt olako upućenih udaraca prema vratima porečkih golmana Sladoljeva i Cvitkovića.

Igrala se 51.minuta kada je Miličević rasparao mrežu vrlo dobrog Dine Slavića za 22:21, Zamećani su bili čak deset minuta bez postignutog gola, a spašavao ih je već spomenuti Slavić koji je u tom razdoblju između ostalog obranio i dva sedmerca. Nakon 11 minuta bez postignutog gola domaće momčadi proradila je ljevica Marina Kružića (23:21), no utakmica je tek tada postala zanimljiva.

Sin nekadašnjeg istaknutog igrača Zameta Vojislava Vujića i mlađi brat donedavnog igrača Zameta Igora Vujića, Stefan Vujić u 56. minuti vratio je utakmicu na početak (24:24), s druge strane Bojan Lončarić neoprezno je „asistirao“ loptu protivničkom igraču Buviniću, koji je bez većih problema jurnu u kontru te svojim prvim golom ni kriv ni dužan doveo Poreč u prvo vodstvo na utakmici (24:25).

Trener Zamećana Irfan Smajlagić bio je primoran pozvati minutu odmora nakon koje Riječani pogocima Mrakovčića i Lončarića ponovno dolaze u minimalno vodstvo (26:25). U posljednjoj minuti susreta gostujući igrač Buvinić napravio je probijanje, Zamećani su osvojili loptu i činilo se kao da je mukama rukometaša Zameta došao kraj, no uslijedio je hladan tuš.

U posljednjem napadu riječke momčadi Luka Mrakovčić odapeo je pokraj gola Tomislava Sladoljeva, Porečani su jurnuli u polukontru, Igor Montanari zaradio je isključenje, a gostujući trener Saša Ilić pozvao je minutu odmora.  Nakon kratkog dogovora Porečani su odigrali klasično odvlačenje za lijevog vanjskog na kojem se nalazio Stefan Vujić, koji je po deveti puta na utakmici zatresao mrežu Zamećana, a svojoj momčadi donio zlata vrijedan bod.

Nakon izgubljenog boda od Poreča Zamećani mogu itekako žaliti, ali prvenstveno za svojim olako darovanim loptama i promašenim zicerima.

Fotogalerija: Lario Tus