Raul Valković, rukometaš Zameta: Nedostajalo nam je još malo vremena da se potpuno vratimo

Ponedjeljak, 23. rujna 2013. 23:00 Napisao/la  Patrik Mršnik

Moramo se skupiti ponovno, još tražimo punu formu, nadam se da će nam se vratiti uloženo u ovaj nešto kraći period treniranja, kaže Valković nakon poraza u Poreču

Rukometaši Zameta poraženi su u Poreču (23:26). Najkraći je to opis trećega prvenstvenog kola i drugog poraza u novoj sezoni. Glavni uzrok porazu sastoji se u igri Riječana od 26. do 35. minute susreta, u kojima nije postignut niti jedan pogodak. Stvari su se nakon vodstva Zamećana od 11-10 na poluvremenu u prvih pet minuta nastavka preokrenule na porečkih 15-11, prednost koju gosti nisu mogli sustići.

Novi poraz Riječana prokomentirao je Raul Valković, jedan od brojnih novaka u momčadi Marina Miškovića, pristigao ovoga ljeta iz redova Matulja.

- Pali smo u nastavku, ta njihova serija nas je slomila. Zadovoljan sam svojom, ali i reakcijom ekipe iz prvog poluvremena, a i na kraju susreta, kada smo pokazali karakter no nedostajala nam je još koja minuta da bismo se potpuno vratili u utakmicu. Moramo se skupiti ponovno, još tražimo punu formu, nadam se da će nam se vratiti uloženo u ovaj nešto kraći period treniranja. Moram pohvaliti mladog Jurića-Grgića, on je utakmicom u Poreču pokazao da se radi o vrlo kvalitetnom igraču i pravom pojačanju, kaže Valkovič.

Popularni 'Joža' zabio je Porečanima devet golova, top u ruci je bio podešen kroz cijelu utakmicu, istaknuo se i Černeka svojim učinkom, ali Poreč je ponovno, kao i u prošlosezonskom posljednjem kolu pobjedu odnio 'za dlaku'.

Riječki se rukometaši sada okreću svom četvrtoj ovosezonskoj prepreci, kaštelanskoj Marini koju ove subote dočekuju na domaćem parketu.