Subota, 28. rujna 2013. 18:47 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 4. kola: Zamet - Marina Kaštela 31:23 (14:12)

Premijer liga rukometaša – 4. kolo

ZAMET – MARINA KAŠTELA 31:23 (14:12)

Dvorana Dinko Lukarić, Gledatelja 200. Suci: Robert Kober (Zagreb) i Igor Sunajko (Dugo Selo).

Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec)

ZAMET: Vukić 2 obrane, Vučko, Samardžić, Klić, Mrakovčić 6, Černeka 6, Uzelac, Lončarić 4, Stipčić 1, Perić,  Jurić-Grgić 8, Slavić 15 obrana, Karaula 2, Valković 4, Travica, Majić

MARINA KAŠTELA: Pepur 1 obrana, Šindik 4, Markota, Ivanišević, Ševo, Dželalija 2, Pavić, Javorčić 2, Bujas 5, Galić 15 obrana, Sakić 1, Jukić 6, Milković 3, Družijanić, Vukić, Ilić

Sedmerci: Zamet 5 (2), Marina Kaštela 3 (2). Isključenja: Zamet 6,  Marina Kaštela 4 minute.

Rukometaši Zameta osvojili su i četvrti ovosezonski bod u jednako toliko kola Premijer lige.  Izabranici Marina Miškovića pobijedili su momčad Marina Kaštela koju predvodi Željko Čagalj,  prošlosezonski trener zametskih rukometašica. Brza i teška utakmica zahvaljujući efikasnosti vanjske  linije domaćina i prisebnim reakcijama vratara Slavića ušla je u mirne vode u posljednjih deset  minuta, iako je isprva izgledalo da je pred gledateljima još jedna iz serije infarktnih završnica.

Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj terenskoj dominaciji domaćih igrača. Vukli su Zamet ka dobrom poluvremenu Dario Černeka s pet, odnosno Bojan Lončarić s četiri pogotka u prvom dijelu utakmice. Dosta čvrsto i tvrdo bilo je prvo poluvrijeme na Kozali. Igralo se gol za gol sve do 12. minute  susreta kada Černeka efektno sa svog desnog krila pogađa za 6-4. U tom peridou Dario je postigao već  četiri pogotka. Zamet je nastavio s dobrom i angažiranom igrom u središnjici prvog dijela, u kojoj su  se propisno razbranila oba vratara. Najzaslužniji za rezultatski izjednačenu utakmicu bio je u tom  dijelu gostujući vratar Jure Galić, skupivši deset obrana u prvom poluvremenu. Galićeva koncentracija počela je popuštati u 18. minuti kada nakon izvrsnog proigravanja Mrakovčića za Karaulu domaći igrači odlaze na tri pogotka prednosti (9-6). Sedam obrana u prvom dijelu ubilježio je pak Zametov čuvar mreže Dino Slavić, a nakon jedne takve Jurić-Grgić povećava na četiri pogotka prednosti.

Domaći rukometaši nisu uspjeli očuvati tu kapitalnu prednost do kraja poluvremena zbog pada koncentracije. U posljednjih pet minuta prvoga dijela domaći igrači ušli su s prednošću 14-10, no do kraja zabijali su tek gosti preko Bujasa i Šindika. I u nastavku nije krenulo dobro po Zamećane. Na samo pogodak zaostatka (14-13) smanjio je Javorčić, a  Jurić-Grgić nije iskoristio sedmerac, pa su gosti tako došli u priliku za izjednačenje, koju su i  iskoristili preko Bujasa. Ponovio se Zametov loš period iz Poreča, u kojem od 26. do 34. minute nisu  postigli pogodak. "Crne" minute prekinuo je Mrakovčić, a priliku Zametu za novo odvajanje dao je vratar Slavić novom obranom. Sve je iskoristio Jurić-Grgić s nova dva zgoditka (17-15). U igri s tek  osam aktivnih igrača obrana je jednostavno u pojedinim trenucima susreta morala popustiti. Nakon odličnih dvadeset uvodnih minuta malo je Zametovih 3-2-1 popustilo. Nisu se domaćini neko vrijeme uspjevali odvojiti na tri pogotka prednosti, pa je Milković zabio za smanjenje na samo 'plus jedan'.

Dramatična posljednja trećina utakmice počela je s dvije fantastične obrane Dine Slavića. Da ih nije bilo, gosti bi ponovno izjednačili, a to je spriječio Jurić-Grgić novim pogotkom. U nastavku susreta nije se osjetio značajniji doprinos Damira Vučka, kojeg šut s lijevog krila nije išao. Igralo se 'gol za gol', a gosti su u 44. minuti drugim Milkovićevim pogotkom došli na 18:18.  Još jednom tada je domaćin pokazao snagu karaktera i otišao na dva pogotka prednosti preko  Mrakovčića i Valkovića uz novu obranu Dine Slavića. Vratar Zameta prometnuo se u ključnog čovjeka  utakmice s četiri vezane obrane, a odgovornost je kao u nemalom broju puta prošle sezone na sebe preuzeo Luka Mrakovčić s dva pogotka. Osam je pogodaka postigao najbolji strijelac utakmice Jurić-Grgić, pa i onaj za 22:19, a ponovo probuđeni Černeka svojim prvim pogotkom u nastavku postavlja na  'plus četiri', koliko je zadnji puta stajalo u 26. minuti. Najveće Zametovo vodstvo dotadašnjeg  tijeka susreta bilo je 25:20, osam minuta prije kraja susreta kada ponovo sa srednje vanjske  pozicije pogađa Jurić-Grgić.

Šut je posebno služio srednjake, Mrakovčića i Jurića-Grgića. Pridoda li se tome odličan učinak Lončarića i Černeke iz prvog dijela dobiva se kompletan mozaik  Zametove igre u ovome susretu. Mrakovčić je svojim šestim pogotkom postavio na 29:22. Svih je šest golova Luka postigao u drugom dijelu. Konačnih 31:23 postavio je Viktor Stipčić svojim prvim pogotkom. Nisu Kaštelani loša ekipa, ali Zamet je postao sve karakterniji i odlučniji. Uz polet i dovoljnu količinu energije uspjeli su savladati teškog protivnika i upisati nove domaće bodove. Sljedeći vikend nosi gostovanje u Vinkovcima kod Spačve.