PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamet pobijedio Goricu, Đurica sakupio 17 obrana

Subota, 16. veljače 2013. 19:32 Napisao  Marko Babić

Zamet - Gorica 28:25. Zamećani su ključnu prednost stekli serijom 6:0 krajem prvog dijela

PREMIJER LIGA - 18. kolo

ZAMET - GORICA 28:25 (16:12)

Centar Zamet. Gledatelja: 200.

Suci: Klapež, Pervan (oba Trilja).

ZAMET: Đurica, Hrvatin 2, Mrakovčić 5 (3), Černeka 3, Uzelac 1, Lončarić 5, Ćosić 1, Kružić 3, Slavić, Montanari, Sakić 4, Šunjić 3, Vučetić 1.

GORICA: Lončar, Ceković 5 (1), Ferenčina 3 (3), Laljek 5, Vozab 1, Senta 2, Vrdoljak Colo, Bonić, Turan 3,  Karlović, Dijanić, Seferović, Petrić, Debeljak 6.

Isključenja: Zamet 4, Gorica 4 minute.

Sedmerci: Zamet 5 (3), Gorica 10 (7).

Rukometaši zameta pobjedili su Goricu i stigli do desete prvenstvene pobjede ove sezone. Bila je to opet utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti, ali Riječani su zadovoljni s dva nova boda. Ponovo je u Centru Zamet vratar bio u prvom planu, ovoga puta je Marin Đurica sakupio 17 obrana.

Zamećani ponovo nisu briljirali na otvaranju. Ništa bolju igru nisu pružali ni gosti tako da je domaćin držao gol do dva razlike. U 12. minuti Uzelac je pronašao na crti Šunjića koji je propustio  donijeti tri gola prednosti prvi puta na utakmici (7:5). Ali, gosti su odlučili Zamet olakšati posao,  nakon što nisu iskoristili dvije kontre, kod 8:7 krenula je 6:0 serija riječkih rukometaša koju je pogotkom za 14:7 u 24. minuti zaključio Luka Mrakovčić.

Gosti nisu postigli pogodak čak osam minuta, tek je Laljek u 25. minuti pronašao put kraj Đurice za 14:8. Riječki rukometaši očito su se u tom periodu naviknuli na darove, tako da su rukometaši Gorice iznenadili kada su naštimali nišanske sprave i do kraja poluvremena smanjili su zaostatak na minus četiri.

Gosti se nisu predavali te su se uporno držali priključak ne dopuštajući domaćinu da mirno privede utakmicu kraju. Dapače, gosti bi možda i u potpunosti uhvatili priključak da vratar Đurica u ključnim trenucima nije zaključao vrata. Goričani su preko Laljeka u 36. minuti stigli na 15:17, a zatim je Đurica obranio zicer, te ubrzo i drugi sedmerac u drugom poluvremenu. Gorica nije znala adekvatno iskoristiti igrača više, pogocima Šunjća i Sakića u 42. minuti imali su pet pogodaka prednosti (21:16).

Ipak, kada je Zamet u pitanju ništa ne ide lako ove sezone. U redovima Gorice raspucao se Dario Debeljak i pogotkom u 53. minuti smanjio na 24:26. Srećom za domaćina to je bilo sve što su gosti uspjeli napraviti.