PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Rukometaši Zameta nadigrali Đakovo

Subota, 14. rujna 2013. 20:38 Napisao/la  Patrik Mršnik

Drugo kolo: Zamet - Đakovo 31:23 (15:9). Pobjeda će biti veliki podstrek igračima Marina Miškovića

Premijer liga rukometaša – 2. kolo

ZAMET – ĐAKOVO 31:23 (15:9)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 200

Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Slavić (11 obrana), Vučko 3, Samardžić 1, Klić, Mrakovčić 4, Černeka 6, Uzelac, Lončarić 8, Stipčić, Perić 1, Jurić-Grgić 5, Kovačević, Karaula 1, Valković 2, Majić, Vukić (2 obrane)

ĐAKOVO: Rajković (6 obrana), Babić 4, B. Lubar, Nađ 1, I. Barberić 1, D. Lubar, Tot 7, Šaravanja, Eskeričić 3, Šunda, Punda, T. Barberić, Pongračić 7, Sučić (1 obrana)

Sedmerci: Zamet 4 (3) Đakovo 6 (5). Isključenja: Zamet 10 minuta Đakovo 8 minuta.

Rukometaši Zameta ostvarili su prvu pobjedu u novom izdanju Premijer lige na Kozali svladavši Đakovo. I u ovakvom, teškom stanju za Riječane, gosti nisu mogli izbjeći težak poraz.

Za rukometaše Zameta prvih pet minuta susreta bio je najcrniji period. Primili su četiri zgoditka, dali samo jedan. Gosti su do predsnosti od 0:2 došli nakon vrlo laganih pogodaka Eskeričića i bivšeg Zametovog igrača Pongračića, a na sve se nadodao i promašen sedmerac Mrakovčića. Ono što nije uspio iskoristiti Mrakovčić, uspio je Tot i sa sedam metara povisio na 1-3. Domaći su rukometaši zabili samo jedan pogodak (Mrakovčić) u prvih osam minuta susreta.

I onda je krenulo. Nakon puno tehničkih pogrešaka, top Josipa Jurića Grgića odsjeda u mreži za smanjenje na 2:4. Lončarić i Černeka s desnog krila nakon brze kontre poravnavaju rezultat na 4:4. I iduća dva zgoditka postigao je Bojan Lončarić, najagilniji igrač Zameta u susretu. Oba je puta Lončarić dobro potegao sa svoje pozicije lijevog vanjskog, neobranjivo za gostujućeg vratara Rajkovića. Prvo osjetnije vodstvo Zameta dogodilo se nakon osamnaest minuta igre kada svojim drugim pogotkom Zagrebov mladić Jurić-Grgić postavlja na 8:6.

Gostujući napad nije bio neefikasan u sredini prvoga dijela već je Zametova obrana podigla razinu svoje igre i dobro zaustavljala napade Đakova, čija je obrana opet pustila Lončarića da još dva puta pogodi iz vana za 10:6. Gosti su tada krenuli nalaziti rješenja za prolazak prema golu, no tada se probudio Dino Slavić s dvije vrlo važne obrane, od kojih je jednu ubilježio obranivši sedmerac. Na pet pogodaka viška postavljaju karaula i Vučko, a potez poluvremena pripada Raulu Valkoviću. Bivši igrač Matulja 'nacrtao' je protivničku obranu na mjestu i pogodio za 14-7.

Drugo poluvrijeme počelo je iskorištenim sedmercem Černeke i još jednim pogotkom nezaustavljivog Lončarića izvana za 17:9. Igra Zameta poprimila je konture kakve navijači žele. Nakon devet minuta bez gola Đakovo postiže deseti pogodak (Babić). Ono što je svakog navijača Zameta poprilično smetalo su dugi napadi koje su gostima dozvoljavali varaždinski suci. Poslovično neefikasna gostujuća momčad to nije pretjerano koristila. Do kraja susreta Zamet je uspješno održavao svoju prednost. Novi je sedmerac za 19:11 zabio Černeka, a nakon gostujuće mini-serije 2:0 ponovno se digao Jurić-Grgić za 20:13.

Još su jednom gosti preko Babića i Pongračića pokušali priprjetiti (20-15), kada se Vučko oslobodio svojih čuvara na lijevom vanjskom za povratak na 'plus 5'. Za potez drugog poluvremena nagradu zasigurno zaslužuje Luka Mrakovčić. Uvijek je na visokoj razini, pa tako i kod pogotka za 22-15 u 44. minuti na kojem je uspio iznuditi i isključenje. Svoj prvi pogodak u novoj sezoni postigao je Sandro Samardžić, kada se igralo 'šest na četiri', što je odvelo domaće igrače na osam pogodaka viška.

Đakovčani su ponovno bili šest minuta bez postiugnutoga gola kada je Tot postigao svoj peti pogodak (23-16). Zametova prednost u 52. minuti narasla je na deset golova prednosti nakon kontre Damira Vučka (28-18). Gosti su potpuno pali u obrambenom segmentu, što je Zamet iskoristio laganim golovima.

Nakon uvodnog poraza u Varaždinu ova će pobjeda biti veliki podstrek igračima Marina Miškovića. Sljedeće kolo nosi teško gostovanje u Poreču.