Subota, 25. svibnja 2013. 21:33 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola, Liga za poredak: Vidovec Bios - Zamet 29:24 (14:12)

Premijerliga rukometaša

VIDOVEC BIOS - ZAMET 29:24

Utakmica 5. kola, Liga za poredak: Vidovec Bios - Zamet 29:24 (14:12). OŠ Vidovec. Suci: Barle i Vučić. Delegat: Golub.

VIDOVEC BIOS: Grd, Dobovičnik, Pecek 4, A. Melnjak 2 (1), Jeftić 7, Svetec 1, Težak, Vincek 5 (1), M. Melnjak, Vidaček 2, Breljak 1, Lovrenčić, Turković 1, Balent, Herman 4 (1), Marčec 2 (1).

ZAMET: Vukić, Vučko 4, Hrvatin, Mrakovčić 3, Černeka 3, Uzelac 1, Lončarić 6 (2), Kružić 3, Slavić, Karaula, Montanari, Sakić 3, Šunjič 1, Vučetič.

Isključenja: Vidovec Bios 8, Zamet 4 minute.

Sedmerci: Vidove Bios 7 (4), Zamet 4 (2).

Rukometaši Zameta poraženi su na gostovanju kod Vidovca, posljednjeplasrane momčadi Lige za poredak te su prepustili prvo mjesto Bjelovaru koji je svladao Buzet 33:25. Nakon što su ih ove sezone već pobijedili u tri navrata, Zamet je ovaj put kapitulirao protiv Vidovca.

O tijeku susreta dovoljno govori da Zamet u niti jednom trenutku nije bio u vodstvu. Lončarić je u sedmoj minuti zabio za 7:7, a onda je uslijedio period od tri minute bez gola. Domaćin je zatim u tri minute s dva gola Peceka i jednim Jeftića i Turkovića odvojio na četiri gola prednosti. Vidovec je uspijevao održavati prednost, ali Mrakovčić i Lončarić su u zadnje dvije minute prvog dijela vratili Zamet na dva gola zaostatka.

To nije previše obeshrabrilo domaćina. Kružić je u 35. minuti zabio za 14:16. Riječani su u idućih 14  minuta  zabili četiri, a domaćin deset pogodaka što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.