Zamećani izgubili na gostovanju u Poreču

Nedjelja, 22. rujna 2013. 21:19 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Poreč - Zamet 26:23 (10:11)

Premijer liga rukometaša - 3. kolo

POREČ - ZAMET 26:23 (10:11)

Dvorana Veli Jože, Poreč. Gledatelja 500.

Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb)

POREČ: Cvitković 5 obrana, Ćosić 3, Mataija 6 (2), Perhat, Thoss 3, Sinožić, Peruško, Petrić, Gudić, Popović 6 obrana, Gašparini, Galijot 4, Rađaković 4, Buvinić 5 (1), Prelac 1, Perić

ZAMET: Vukić, Vučko 3, Samardžić, Klić, Mrakovčić 2, Černeka 5 (2), Uzelac 1, Lončarić 1, Stipčić, Jurić-Grgić 9, Slavić 12 obrana, Kovačević, Karaula, Valković 2, Majić

Sedmerci: Poreč 7 (3) Zamet 2 (2). Isključenja: Poreč 6 minuta Zamet 6 minuta.

Rukometaši Zameta poraženi su i na drugom ovosezonskom gostovanju u sklopu Premijer lige. Bolji od njih rezultatom 26:23 bili su rukometaši Poreča. Nastavljena je tako niska loših rezultata protiv Porečana koji su Zamet lani na domaćem parketu izbacili iz Kupa, te ih u sklopu posljednjeg kola pobjedili u dvoboju koji je odlučivao o putniku u Ligu za prvaka.

Zamećani su na predah otišli s golom prednosti, kontroliravši rezultat, no utakmica je prelomljena u prvih pet minuta nastavka kada Porečani rade seriju 5-0 i odlaze na nedostižnih 15:11. S dva pogotka Černeke u 41. minuti Zamećani se na trenutak vraćaju na jedan pogodak zaostatka (17:16), ali prednost se na strani domaćina u posljednjem periodu ipak povećala te postala nedostižna. Riječani su u posljednjoj minuti došli na 25:23, ali konačan rezultat postavlja Ćosić svojim trećim pogotkom.