PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamećani pobijedili Vidovec Bios

Subota, 13. travnja 2013. 20:09 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Zamet - Vidovec Bios 28:24 (16:12). Zamet će sada krenuti u borbu od 5. do 8. mjesta

Premijer lige rukometaša – 26. kolo

ZAMET - VIDOVEC BIOS 28:24 (16:12)

SC Zamet. Gledatelja 100

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

ZAMET: Đurica (8+1 obrana), Vučko 3, Mrakovčić 6 (2), Černeka 1, Uzelac 2, Lončarić 3, Čosić 2, Kružić 4, Slavić (3+1 obrana), Karaula, Montanari 2, Golik 3, Sakić 2, Vučetić

VIDOVEC BIOS: Grd (6 obrana), Dobovičnik 1 (1), Peček 2, A. Melnjak 2 (1), Jeftić 2, Svetec 1, Težak 1, Vincek 8, M. Melnjak, Vidaček, Lovrenčić, Turković, Balent (4 obrane), Mišković 5, Herman, Marčec 2.

Isključenja: Zamet: 10 minuta Vidovec Bios: 4 minute

Sedmerci: Zamet 2 (2) Vidovec Bios 5 (2)

U utakmici za odabrane pred svega 100 gledatelja Zamećani su se uvjerljivom pobjedom i dobrom igrom protiv Vidovec Biosa oprostili od Premijer lige. Zamećani i njihovi subotnji gosti već za tjedan dana kreću u nadmetanje u Ligi za poredak od sedmog do desetog mjesta.

No, nije sve upućivalo na sretan kraj iz zametskog kuta gledanja, kada je najbolji strijelac Vidovčana Jurica Vidaček u 13. minuti pogodio za 4:7. U tri minute Zamećani su uspjeli poravnati (Lončarić, Uzelac i Kružić) za 7:7, a gosti su posljednji puta poveli pogotkom Dominika Pečeka u 16. minuti (7:8), a Vidaček je u 18. minuti donio i posljednje poravnanje (9:9).

Matija Golik i Igor Montanari potom odvode Zamećane prvi puta do dva pogotka prednosti (11:9), a do poluvremena ta je prednost i udvostručena (16:12) ponajviše zahvaljujući Luki Mrakovčiću, koji je u završnici prvoga dijela postigao čak četiri pogotka.

Nakon pune četiri minute suše Marin Kružić postigao je prvi pogodak u nastavku za 17:12, a isti igrač tri minute kasnije precizan je i za šest pogodaka viška (19:13). Sedam minuta prije kraja Damir Vučko donio je najvećih 26:19 koje su domaći rukometaši ponovili dvije minute kasnije preko Ivana Ćosića za 27:20. Do kraja su gosti samo ublažili neizbježan i izvjestan poraz do konačnih 28:24.