PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamet uvjerljiv protiv Medveščaka

Subota, 09. studenog 2013. 20:01 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 1.0. kola: Zamet - Medeveščak 29:23 (14:5). Riječki rukometaši odigrali su poluvrijeme sezone

Premijer liga rukometaša, 10. kolo

ZAMET - MEDVEŠČAK 29:23 (14:5)

Centar Zamet. Gledatelja 400.

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar).

ZAMET: Vukić, Vučko 4, Samardžić, Klić, Mrakovčić 3, Černeka 4, Uzelac 1, Lončarić 7, Stipčić, Jurić-Grgić 7, Slavić, Kovačević, Karaula 2, Valković 1, Majić

MEDVEŠČAK: Šimac 1, Čosić 3, Puljić 1, Halužan, Kota, Marinčić 7, Pandža, Hadrović 7, Horvat, Šokičić 3, Mateljan, Radnić 1, Sladoljev, Buhiniček

Sedmerci: Zamet 2 (2), Medveščak 4 (3)

Isključenja: Zamet 14 minuta, Medveščak 6 minuta

Crveni kartoni: Mateljan (48 - tri isključenja), Karaula (57 - izravni)

Primiti samo pet pogodaka u poluvremenu jedne rukometne utakmice protiv nekad slavnog Medveščaka pošlo je za rukom izabranicima Marina Miškovića u susretu desetog premijerligaškog kola. Od pet spomenutih, Riječani su primili tek jedan u posljednjih sedamnaest minuta, i serijom 10-1 otišli na predah s velikih 14-5.

Početak susreta nije sugerirao da bi se na parketu sve moglo pretvoriti u jednosmjernu ulicu, koja vodi prema pobjedi domaćih igrača. Na semaforu je stajalo 4:40, kada je Luka Mrakovčić postigao prvi pogodak na utakmici. Počelo je sve čvrstim obranama, igrom koja protivniku nije dopuštala dolaženje u prigodu za postizanje pogotka. Nakon sedam minuta bilo je 2-1 za Zamet (pogodak Černeke), a dvije je minute suspenzije zaradio Vučko. Domaći su igrači primili tek jedan pogodak u brojčano neravnopravnom stanju, i to s linije od sedam metara. Jedino su vodstvo (3-2) gosti iz Zagreba imali u 11. minuti kada pogodak postiže Puljić, no već u napadu koji je uslijedio probudio se igrač utakmice Josip Jurić-Grgić. Zabio je Jurić-Grgić za 3-3, na što mu se vezanim pogotkom za novo vodstvo nadodao Vučko.

Od tada do posljednjeg zvuka sirene u prvom dijelu gosti su postigli tek dva pogotka. Izjednačio je Šokičić iz sedmerca, a Medvjedi su stali. Jurić-Grgić ugradio je tri svoja projektila u prvu Zametovu seriju 5-0. Pogotkom za 9-5 stvari je nakratko prekinuo Hadrović, a novih 5-0 Zamet je namaknuo do poluvremena uz raznovrsnost strijelaca (Uzelac, Jurić-Grgić, Karaula...).

Melem za oči prisutnih u dvorani bila je druga polovica prvog dijela. Gledatelji su pljeskali na svaki pogodak hita ovosezonskih rukometnih zbivanja u Hrvatskoj. Klub u kojem su nekad igrali velikani poput Saračevića, Smajlagića i Čavara izgledao je izgubljeno pred nabujalom Zametovom mladosti. Nisu vratari Sladoljev i Horvat nikako mogli naći rješenje za vanjsku liniju domaće momčadi u kojoj su Jurić-Grgić i Lončarić zabili po sedam pogodaka. Isti su učinak s druge strane imali Hadrović i Marinčić, no Zamet je bio kud i kamo efikasniji uz više obrana Dine Slavića.

Medveščak je u drugom dijelu napravio dvije serije (3-0 i 4-0), no za značajniji iskorak ka preokretu bilo je prekasno. Utakmicu su obilježila i dva crvena kartona, kao nusprodukt čvrstih obrana i nešto grublje utakmice. Bila je ovo sedma Zametova pobjeda, prvo poluvrijeme utakmice zasigurno je jedno od najboljih ove sezone.