Petak, 25. travnja 2014. 19:02 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 2. kola Lige za poredak: Zamet - Spačva 30:31 (15:17)

ZAMET - SPAČVA VINKOVCI 30:31 (15:17)

Centar Zamet. Gledatelja 100.

Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Zagreb).

Nadzornik: Boris Crnojević (Kutina)

ZAMET: Đurica (2 obrane), Vučko 2, Samardžić, Klić, Mrakovčić 3, Černeka 11 (7), Uzelac 2, Stipčić, Jurić-Grgić 7, Slavić (10 obrana), Kovačević 5, Juričić (2 obrane), Valković, Golik, Majić

SPAČVA: Stojnović 1, Kurtović 4, Androš 5, Šikić, Oroz 2, Baltić, Ma. Mišić 2, Šarenac 3, Mi. Mišić 3, Šijaković 9 (3), Stojanović (3 obrane), Ćutura 1, Tomašević 1, Rimac (7 obrana)

Sedmerci: Zamet 7 (7) Spačva 3 (3)

Isključenja: Zamet 2 minute Spačva 6 minuta

Samo dan nakon što su u Umagu ostali kratki za jedan pogodak u prvom kolu Lige za pordak, Vinkovčani su uspjeli laviti na Zametu. Bio je to susret u kojem su se suparnici izmjenjivali u vodstvu, promašivali nemoguće i svako toliko darivali protivnike. Zamećani su odlično započeli susret početnim vodstvima od 3:0 i 5:2, održavali ga kroz većinu prvog dijela, da bi onda neobjašnjivo stali  prvi puta.

Gosti u 18. minuti preko Marka Mišića postavljaju na 10:10, a dvije minute kasnije vrlo dobri Androš zabija i za njihovo prvo vodstvo. Spačva se u dosadašnja dva ogleda na Zametu ove sezone i nije baš najbolje provela, a početka je ponovno ukazivao na takav razvoj događaja. On se na kraju ipak nije dogodio, štoviše, Vinkovčani su do predaha stekli lijepu prednost od dva zgoditka, a mogli su voditi i više.

I bilo je višem i to 15:18 već u prvom napadu nastavka kada zabija Čutura. Zamet se tražio, osim sedmeraca koje je uspješno izvodio Černeka, te poneki pogodak Mrakovčića ništa nije domaćinu polazilo za rukom. Tek kada je na vrata stao Dino Slavić, uhvatio je ponovno priključak sastav Marina Miškovića, no ipak prekasno. Vraćaju se na 20:20 u 38. minuti prekrasnim golom Jurića-Grgića, igra se zatim gol za gol, da bi kapetan Uzelac točno na polovici drugog poluvremena zabio s crte za 26:24.

Kada se mislilo da će Zamet prelomiti susret, dogodio se potpuni krah. Samo četiri pogotka pala su u zadnjih petnaest minuta u gostujuću mrežu, čija je vrata zaključao Rimac. Tek su dvaput Černeka te po jednom Uzelac i Jurić-Grgić zabili za Zamet, a gosti su samo koristili poklone i obranjene situacije. Nije pomoglo ni isključenje Marka Mišića dvije minute prije kraja, naprotiv. Tek je onda Zamet prokockao izjednačenje Jurića-Grgića na 29:29, pa su bodovi otišli u Vinkovce.