Zamećani pali u Buzetu uz lošu večer vratara

Subota, 20. travnja 2013. 22:09 Napisao/la  SC

Liga za poredak, 1. kolo: Buzet - Zamet 27:25 (15:10)

BUZET - ZAMET 27:25 (15:10)

Gradska dvorana Buzet Gledatelja: 300

Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin)

Nadzornik: Vlado Živolić (Rovinj)

BUZET: Pobrić, Šverko 2, Prodan, Kisiček, Radnić 1, Gašpar 4 (1), Jakac, Vukelić 3 (2), Pobrić, Jović (2+1 obrana), Kozina 8, Gudić 1, Pavletić (11 obrana), Šćulac, Vrkljan 3, Galiot 5.

ZAMET: Đurica (1 obrana), Vučko 3, Mrakovčić 4 (1), Černeka 3, Lončarić 2, Kružić 7, Slavić (7 obrana), Uzelac 2, Karaula, Montanari, Golik 1, Sakić 1, Šunjić 2, Vučetić.

Isključenja: Buzet: 8 minuta Zamet: 8 minuta

Sedmerci: Buzet: 3 (3) Zamet: 2 (1)

Rukometaši Zameta porazom su započeli svoj nastup u Ligi za poredak, izgubili su u Buzetu sa 27:25 iako je moglo završiti drugačije samo da je jedan od dvojce Zametovih vratara imao svoj dan, ali niti Dino Slavić niti Marin Đurica u ovome se susretu nisu sastavili s dobrim obranama, do kraja su ih zajedno skupili tek osam.

Tri minute prije kraja Zamet je preko Uzelca poveo 24:23 ali bio je to labuđi pjev riječkih rukometaša. Pa ipak dvadeset minuta prije kraja Marin Kružić uspio je izjednačiti na 17:17 što je fantastično ostvarenje ako se zna da je zametski zaostatak na odmoru iznosio pet pogodaka (15:10).

Marin Vukelić je u 41. minuti vratio je prednost na stranu Buzećana (18:17) ali je raspoloženi Kružić svojim šestim pogotkom u idućem napadu vratio stvar na početak (18:18). Još jedan bivši igrač Zameta Bruno Kozina bio je izuzetno motiviran i raspoložen u ovom susretu pa je šestim pogotkom donio novu prednost domaćem sastavu 19:18. Vodstvo Buzećana trajalo je manje od minute, a za izjednačenje je bio zaslužan Luka Mrakovčić.

No i to je bilo kratkog daha jer je Vukelić pogodio za 20:19, a Kozina je u 46 minuti domaćem sastavu opet donio dva pogotka viška No Zamećani nisu niti pomišljali na predaju. Sakić i Šunjić deset minuta od kraja vraćaju egal u utakmicu (21:21). Svojim trećim i četvrtim golom Mario Galiot vratio je Buzećanima sigurnijih i mirnijih plus dva (23:21)kada je do kraja ostalo šest minuta minuta. No tada Zamet još jednom radi preokret. Černeka, Lončarić i kapetan Milan Uzelac najzaslužniji su za veliki preokret. Zamet je tri minute prije kraja vodio sa 24:23.Na žalost svih poklonika riječkog kluba tada je netko ugasio svjetlo- sa tri pogotka u isto toliko minuta Buzećani stižu do 26:24. Marin Kružić vraća lažnu nadu golom za 26:25 ali utakmicu zaključuje Mario Galiot za konačnih 27:25.