OSMINA FINALA KUPA HRVATSKE

Poreč izbacio Zamet nakon sedmeraca

Srijeda, 27. veljače 2013. 21:45 Napisao/la  SC

Zamet - Poreč 26:27 (11:11, 23:23). Vedran Mataija zabio je pobjednički sedmerac za goste

Osmina finala Kupa

ZAMET – POREČ 26:27 (11:11, 23:23).

Dvorana na Zametu. Gledatelja: 400.

Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).

ZAMET: Đurica, Lukačić, Hrvatin, Mrakovčić 2, Černeka 4, Uzelac 2, Lončarić 7, I. Ćosić, Kružić 7, Slavić, Kalač, Karaula, Montanari, Šunjić 1, Vučetić, Sakić.

POREČ: Cvitković, M. Čosić, Mataija 1, Thoss 4, Čorić 2, Sladoljev, Vozila, Petrić, Rađaković 5 (3), Lovrinović 4 (1), Gruičić, Buvinić 5, Miličević, Čužić 2.

Sedmerci: Černeka – Sladoljev brani, Rađaković 23:24, Hrvatin – stativa, Čužić 23:25, Mrakovčić 24:25, Buvinić – Đurica brani, Šunjić 25:25, Lovrinović 25:26, Lončarić – 26:26, Mataija 26:27.

Isključenja: Zamet 14, Poreč 4 minute.

Sedmerci: Zamet 1 (1), Poreč 8 (5).

Porečani su nakon dramatičnog nadmetanja u 60 minuta eliminirali Zamet poslije izvođenja sedmeraca, pobijedivši rezultatom 27:26. Utakmica s osam izjednačenja završila je bez pobjednika (23:23).

Gosti su poveli 3:0, Zamećani čak devet minuta nisu postignuli pogodak. Bojan Lončarić je prvi pogodio prije nego što su domaći serijom 4:0 došli u vodstvo. Uz brojne preokrete i na odmor se otišlo bez pobjednika (11:11).

Zamećani su se počeli odvajati u nastavku kada je Černeka bio strijelac za +4 (16:12). Porečani su odoljeli i kada im je isključen igrač, Zamet opet devet minuta nije postigao pogodak. Nakon serije od 5:0, gosti su izjednačili i u tom tonu je nastavljeno do kraja.

U seriji sedmeraca gosti su golovima Matije Rađakovića i Rudolfa Čužića poveli 25:23. Tračak nade za domaće pojavio se kada je Marin Đurica obranio šut Marka Buvinića, ali su potom svi bili precizni, da bi Vedran Mataija golom za 27:26 odredio putnika u četvrtfinale.