SENZACIJA U KUPU

Trećeligaš Nedelišće izbacilo Rijeku

Srijeda, 26. rujna 2012. 18:12 Napisao/la  ZG

Utakmica 1/16 Kupa: Nedeliše - Rijeka 1:0 (produžeci). Pogodak vrijedan povijesnog uspjeha postigao je Jagec iz penala (97')

Utakmica 1/16 Kupa

NEDELIŠĆE – RIJEKA 1:0, nakon produžetaka

Igralište Hraščica. Gledatelja 800.

Sudac: Andrej Burilo (Osijek) 6

Strijelac: 1:0 Jagec (97 - 11m)

Žuti kartoni: Jagec (39), Cesarec (60), Bujanić (76), Perko (87), Močinić (95), F. Pintarić (113)

Crveni karton: Močinić (113, drugi žuti)

NEDELIŠĆE: Posavec 7,5, Perko 6,5 (od 96. Vizinger -), Jarić 7, Đukes 7, F. Pintarić 7, Sečan 7, N. Pintarić 7, Jagec 7 (od 112. Marčec -), Bujanić 7, Piškor 7, Međumurac 7 (od 115. Topoljnjak -).

RIJEKA: Lisjak 6, Datković 5,5, Knežević 6, Marić 5,5 (od 106. Mutombo -), Mujanović 6, Brezovec 5,5 (od 76. Močinić 5), Kreilach 5,5, Weitzer 5,5, Vannucci 5,5 (od 75. Benko 5,5), Cesarec 5,5, Čulina 5,5.

- U Nedelišću ni prvoligaši ne mogu računati na sigurnu pobjedu pa tako niti Rijeka. Uostalom, vidjet ćete kako je to vruć teren. Ako ste se namjeravali kladiti, probajte gađati iznenađenje“, samouvjereno je još u utorak najavio naš varaždinski kolega i - pogodio. Nedelišće je izbacilo Rijeku iz Kupa!

Šaljivci bi dometnuli: što li bi tek radilo Dinamu… Kulminacija je bila u sedmoj minuti produžetka kad je Jagec iz jedanaesterca svladao Lisjaka za konačnih 1:0. Prethodno je Benko u svom kaznenom prostoru izgubio loptu. Prišuljao mu se Piškor, ščepao loptu nakon čega je - Benko ščepao Piškora. Sudac Burilo svirao je kazneni udarac.

Štoviše, samo četiri minute kasnije Nedelišće je bilo i nadomak novom pogotku: Međimurec je istrčao sam pred Lisjaka, ali ovaj mu je uspio obraniti udarac.

Ne znamo jesu li igrači s Kantride još u subotu protiv Dinama potrošili svu energiju ili su se jednostavno okupali u zadovoljstvu nakon „velike subote“, ali znamo da ih je samo tri dana kasnije u šesnaestini finala Kupa zaustavio trećeligaš iz mjestašca nadomak Čakovcu.

Uz Piškora i Jageca jedan je od junaka utakmice i domaći vratar Posavec koji je svojim spretnim obranama „iritirao“ riječke napadače. Prvo je, još u devetoj minuti, mirno oteo loptu Cesarcu koji je izbio sam pred njega, potom je odbio i Cesarčev udarac s ruba kaznenog prostora nakon čega je Weitzer pucao pored vrata, bekendirao je i nove pokušaje Kreilcaha, Weitzera… No, većina je tih riječkih „udara“ osvanula u prvom dijelu.

U nastavku je momčad trenera Elvisa Scorije ostala bez „benzina“, ali i bez ideje. Najveću je priliku, u smiraju prvoga poluvremena, imao „nesretnik“ Cesarec, koji je, nakon Mujanovićeva ubačaja, glavom poslao loptu pod prečku, ali je Posavec paradom uspio obraniti. Nešto je kasnije i sam Weitzer u dva navrata promašio vrata iz izglednih prilika.

Sedam minuta prije kraja utakmice Močinić je zaradio drugi žuti karton i tako zaključio riječki debakl.

Fotogalerija: Pixsell