GENERALNA PROBA

Rijeka šampionski protiv celjskog Šampiona

Subota, 14. srpnja 2012. 21:50 Napisao  I. V.

Rijeka - Šampion Celje 5:1. Sve govori konstatacija da rezultat nije bio realan prikaz odnos snaga

Prijateljska nogometna utakmica

RIJEKA - ŠAMPION CELJE 5:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 1.500. Sudac: Bojan Sobol (Rijeka). Strijelci: 1:0 Neretljak (16'), 1:1 S. Bečiri (38'), 2:1 Brezovec (60'), 3:1 Vranješ (72'), 4:1 Benko (73'), 5:1 Benko (86').

RIJEKA: Lisjak, Miloš (63 Mierzejewski), Knežević (70 Sušac), Neretljak (68 Marić), Čaval (76 Vannucci), Kreilach (68 Vranješ), Brezovec (68 Močinić), Salčinović (56 Benko), Gabrić (75 Weitzer), Čulina (75 Klapan), Mutombo.

ŠAMPION CELJE: M. Čretnik (70 A. Podgajski), Zamernik (46 B. Podgajski), Goropevšek (65 Ovčjak), Đuranović, Jovanović, Škofle (70 Kristl), G. Čretnik (70 Vidović), E. Bečiri. Lazičić, S. Bečiri (65 Marc), Leskovar.

Generalnu probu za prvenstvo Rijeka je odigrala protiv protivnika koji niti inspirira, niti može biti objektivan pokazatelj mogućnosti riječke momčadi koja bi idućeg petka protiv Splita trebala naslutiti kakve mogućnosti ima. Konstatacija da rezultat 5:1 nije bio realan prikaz odnos snaga na terenu sve govori o utakmici protiv slovenskog drugoligaša.

Minuta šutnje za Amber Budan

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast Amber Budan, preminuloj kćeri riječkog nogometaša Igora Budana. Armada je dala poseban obol i podršku riječkom nogometašu u njegovim teškim trenucima izvjesivši transparent: Igore, tvoj zapad je uz tebe!

Prema broju šansi u prvom poluvremenu Rijeka je trebala voditi s nekoliko pogodaka razlike, ali nogomet u pravilu uvijek kažnjava momčad koja promašuje. Pogodili su bijeli triput okvir vratiju (Kreilach 2, Mutombo), propustili su realizirati nekoliko šansi i konkretnije riješiti nekoliko situacija koje su obećavale. Jedini pogodak postignuli su iz prekida, Neretljak je u 16. minuti nadskočio gostujuću obranu u ravnini prve vratnice i glavom zatresao mrežu nakon Brezovčeva ubačaja iz kuta. Gosti su izjednačili nakon propusta na lijevoj strani riječke obrane, koja je omogućila strijelcu S. Bečiriju da sam otrči prema Lisjaku i pogodi mrežu - 1:1. Unatoč uočljivoj  razlici u individualnoj kvaliteti, u bijelih je nedostajao brži i precizniji protok lopte, pa je celjski drugoligaš u prvom dijelu na trenutke igrao brže i okomitije, što baš nije pohvalno za momčad koja je trebala fizički dominirati na svakom dijelu terena.

U drugom dijelu sa svakom novom izmjenom odnos snaga još se više mijenjao u korist bijelih, Celjani su na kraju svedeni na pravu drugoligašku mjeru. Kao i obično tijekom ovih priprema, osjetnu razliku na terenu u svakom dodiru s loptom radio je Antonini Čulina. U 60. minuti Čulina je lucidnim "tunelom" na lijevom boku započeo akciju koju je nakon Mutombove asistencije pogotkom za 2:1 završio Brezovec, a u 73. minuti Čulina je odmjerno asistrirao Benku za 4:1. U međuvremenu je Vranješ (72') postigao pogodak glavom za 3:1 nakon Močinićeva ubačaja iz kuta.

Zadnjih dvadesetak minuta odigrano je u revijalnom tonu. Za potpuni doživljaj nedostajala je revija pogodaka, od brojnih prilika jednu je iskoristio Benko u 86. minuti - 5:1.