PRIPREMNA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Radnički 1923, Haris Vučkić strijelac

Utorak, 28. lipnja 2022. 20:49 Napisao/la  SC

Utakmicu poremetila teža Galešićeva ozljeda, nakon sudara glavama stoper Rijeke na nosilima iznesen, prema prvim informacijama nije teže ozlijeđen

Haris Vučkić
Haris Vučkić Foto: HNK Rijeka/Facebook

Nogometaši Rijeke pobijedili su Radnički 1923, stijelac jedinog pogotka bio je Haris Vučkić.

Trener Dragan Tadić odlučio je probati varijantu s trojicom stopera dok su u prvom dijelu igrali igrači većina kojih će postati starteri.

Utakmicu je poremetila teža Galešićeva ozljeda, nakon sudara glavama stoper Rijeke na nosilima je iznesen, prema prvim informacijama nije teže ozlijeđen.

Prekid je dugo trajao, sudac je prvo poluvrijeme produljio 12 minuta.

Umjesto Galešića stopera je nastavio igrati Lepinjica, na bokovima su bili Vukčević i Bušnja, Selahi i Alvarez čuvali su prostor protiv ispred stopera, Vrančić je igrao iza Vučkića i Karrice...

Riječka je momčad djelovala čvrsto u središnjem bloku, ništa konkretno igrači srpskog prvoligaša iz Kragujevca nisu učinili.

Što se tiče napada, momčad je igrala očekivano bez važnih napadača (Obregon, Ampem...) što znači da nije bila opasna u završnici, ali zato ima Vučkića koji je ponovo iskazao osjećaj za pogodak.

U 48. minuti pokušali su igrači Radničkog dosta naivno izaći iz svoga kaznenog prostora.

Alvarez je presjekao prvo dodavanje na vrhu kaznenog prostora, lopta je nastavku stigla do Vrančića, koji je pravodobno okomito odigrao Vučkiću, novi kapetan Rijeke izašao je ispred vratara i mirno pogodio - 1:0.

U drugom su dijelu priliku su dobili svi ostali igrači, momčad je zadržala kompaktnost što baš nije običaj u pripremnim utakmicama, igrala je čak malo brže i okomitije negu u prvom dijelu, na objema stranama izrazitih prilika nije bilo...

RIJEKA: Zlomislić, Krešić, Pavlović, Galešić (18 Lepinjica), Bušnja, Alvarez, Selahi, Vukčević, Vrančić, Vučkić, Karrica. Drugo poluvrijeme: Labrović, Braut, Lepinjica, Smolčić, Solano, Hodža, Liber, Dujmović, Jurišić, Bodetić, Stanić, Coupland, Frigan