PRIJTELJSKA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Koper u zadnjoj provjeri

Petak, 05. srpnja 2013. 20:57 Napisao  I. V.

Prijateljska utakmica: Rijeka - Koper 2:1. Rijeka nije ostavila dojam momčadi kojoj je prirođena lakoća nogometne igre

Međunarodna prijateljska utakmica

RIJEKA - KOPER 2:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 2000

Sudac: Goran Brusić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Sharbini (23), 1:1 Brečević (45+1), 2:1 Zlomislić (83)

RIJEKA: Vargić, Tomečak (65 Boras), Marić, Knežević, Škarabot (82 Pokrivač), Maleš (74 Močinić), Brezovec (56 Zlomislić), Jugović (66 Čulina), Alispahić (56 Ajayi), Sharbini (56 Kvržić), Benko (56 Pilčić, 89 Tadić)

KOPER: Nenezić, Črnigoj, Blažič, Guberac, Brečević, Lotrić, Štulac, Rožić, Hodžić, Palčić, Pučko. Još su igrali: Andejašič, Matić, Žibert, Šime, Prenger, Tano, Cantanhede, Krajnc.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Koper u zadnjoj utakmici uoči početka prvenstva nakon koje će trener Matjaž Kek još jednom morati proanalizirati pripremno razdoblje. Rijeka je pobijedila, ali nije ostavila dojam momčadi kojoj je prirođena lakoća nogometne igre.

U prvom poluvremenu igrala je momčad Rijeke, koja bi prema postavi i pretpostavci trebala igrati u prvoj utakmici protiv Istre u petak 12. srpnja. Kek se odlučio okosnici momčadi iz prošle sezone dodati trojicu novih igrača (Sharbini, Maleš, Tomečak), koji bi trebali postati pojačanja, a ne ostati prinove. Uglavnom, riječka momčad u prvom dijelu načinom igre jako je sličila na momčad iz tegobnih razdoblja prošle sezone. To znači da su prevladavali kronični problemi u protoku lopte i završnici.

Pogodak za Rijeku postigao je Sharbini nakon asistencije Jugovića, inače najboljega igrača Rijeke u prvom dijelu. U 23. minuti Jugović je okomitom loptom proigrao Sharbinija, vratar Nenezić pogrešno je procijenio svoje mogućnosti i uklizao u prazno, Sharbini dostigao loptu, stao i mirno naciljao prazni okvir - 1:1.

Gosti su pogodak postignuli nakon black-outa u riječkoj obrani. Ubačaj iz kuta, prebacivanje glavom s prve na drugu vratnicu, gdje je Brečević ostao sam uoči klasičnog zakucavanja glavom - 1:1.

Do 56. minute, kada je Kek posegnuo za prvim paketom zamjena, Rijeka nije stvorila ni jednu ozbiljniju priliku protiv momčadi koja prema pojedinačnoj kvaliteti nije trebala izgledati tako snažno u obrani. Nakon što su krenule izmjene na objema stranama, momčadi su prema očekivanju izgubile početne konture. Kao i obično u prijateljskim utakmicama, počeo se igrati nogomet po nahođenju budući da isti igrači vjerojatno više nikada neće igrati zajedno.

Vratar Nenazić dvaput je pogriješio do kraja utakmice. Epilog dviju zakašnjelih intervencija: prvi put Kvržić (70) nije pogodio prazna vrata, u 81. minuti Pilčić je izborio kazneni udarac. Zlomisliću je Nenazić obranio udarac s bijele točke tako da je loptu odbio točno na Zlomislićevu glavu, stasiti veznjak iz drugog pokušaja nije pogriješio 2:1.

Obećavajuće udarce Zlomislića (76) i Tana (78) obranili su vratari Nenazić i Vargić, čime je završeno poglavlje o šansama.