Rijeka pobijedila Goricu, Simon Rožman odredio početni sastav za Dinamo

Srijeda, 13. siječnja 2021. 16:56 Napisao/la  SC

Luka Menalo postigao pogodak i iznudio kazneni udarac
Luka Menalo postigao pogodak i iznudio kazneni udarac Foto: HNK Rijeka

Rijeka je pobijedila (3:0) Goricu u drugoj od tri pripremne utakmice pred nastavak sezone, koja počinje već 19. siječnja utakmicom protiv Dinama u Maksimiru.

Slovenski prvoligaš predvođen kapetanom Goranom Cvijanovićem, nekadašnjim igračem Rijeke, pokazao se kao dobar sparing-partner za ovako kratke pripreme, nisu se igrači Rijeke previše trebali truditi da bi ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Dvadesetak minuta ništa se pred vratarima nije događalo, izmijenjivale su se momčadi u bezuspješnim pokušajima ulaska u završnicu.

U 22. minuti Tomečak je pobjegao desnom stranom, što je preciznim dubinskim pasom iskoristio Capan, ubacio je Tomečak na peterac gdje je natrčao Menalo i glavom loptu poslao u mrežu - 1:0.

Pogodak je potaknuo igrače Rijeke, koji su počeli igrati poduzetnije i okomitije, do odmora je uslijedilo najbolje razdoblje utakmice i nekoliko obećavajućih riječkih akcija.

U 45. minuti vratar Likar nespretno je zahvatio Menala u kaznenom prostoru, napadač Rijeke bio je u potpuno bezopasnoj situaciji, kada je iznudio kazneni udarac kojega je realizirao Andrijašević - 2:0.

U 52. minuti Tine Kavčič igrao je rukom u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku i izvadio crveni karton za igrača Gorice.

Murić je sigurno realizirao kazneni udarac za konačnih 3:0.

Nakon sat vremena trener Simon Rožman promijenio je cijelu momčad, Gorica je zadnjih pola sata uspjela sačuvati mrežu pred naletima riječke momčadi.

U petak Rijeka igra protiv Budafokija, utakmicu bi trebala početi momčad koja je igrala zadnjih pola sata protiv Gorice.

Početna postava u petak bi trebala igrati zadnjih pola sata što će biti sasvim dovoljno naprezanja uoči utakmice protiv Dinama.

Rožman je izvjesno već odredio početni sastav za utakmicu protiv Dinama, što je karakteristika stabilnih momčadi.

RIJEKA: Nevistić, Galović, Capan, Smolčić, Tomečak, Gnezda, Lončar, Štefulj, Menalo, Murić, Andrijašević. Od 59. minute: Nevistić, Arsenić, Escoval, Galešić, Braut, Lepinjica, Pavičić, Travaglia, Liber, Kulenović, Yateke

GORICA: Likar, Hodžić, Zirdum, Mevlja, M. Kavčič, Jermol, Cvijanović, Ilić, Baruca, Begić, Colley. Još su igrali: Marijanović, Širok, T. Kavčič, Žejen, Grudina, Paljk, Kačinari, Marinič, Nkama, Velikonja, Gjurchinoski

Priprema utakmica: Rijeka - Gorica 3:0 (Menalo 22, Andrijašević 45+2-11m, Murić 53-11m)