Rijeka i Žilina odigrali u Kranjskoj Gori utakmicu bez pobjednika

Srijeda, 30. lipnja 2021. 19:38 Napisao/la  SC

U drugom dijelu igralo se obostrano odgovornije u obrani, manje se toga konkretnog događalo u završnicama

Nino Galović
Nino Galović Foto: HNK Rijeka

Rijeka i Žilina odigrali su u Kranjskoj Gori pripremnu utakmicu bez pobjednika (2:2)

Žilina je zadnjih sezona česti sparing-partner u pripremnim utakmicama, u sezoni 2013/14 bila je protivnik Rijeke u pretkolu Europske lige, jedino je Ivan Tomečak u momčadi Rijeke igrao europske utakmice protiv Žiline.

U prvom poluvremenu igralo se nešto konkretnije u završnicama, obje su momčadi imale više prostora za okomita kretanja i dodavanja.

Rijeka je došla u vodstvo iz kaznenog udarca, koji je 11. minuti realizirao Murić, minutu kasnije Prskalo je skrivio kazneni udarac iz kojega je Bichakhchyan izjednačio.

U 17. minuti Duris nije iskoristio najbolju priliku u prvom dijelu, ostao je sam u otvorenoj poziciji za udarac na 13 metara, promašio je okvir ispred kojega je stajao samo Prskalo.

Rijeka je stvorila dvije vrlo izgledne prilike do odmora, u 24. minuti Vuk nije iskoristio Murićevu asistenciju, u 28. minuti Pavičić nije iskoristio Liberovo dodavanje.

U drugom dijelu igralo se obostrano odgovornije u obrani, manje se toga konkretnog događalo u završnicama, vratari nisu imali pravog posla iako je svaki primio po jedan pogodak.

U 59. minuti Bichakhchyan je iskoristio nepažnju u riječkoj obrani, Žilina je povela 2:1.

U 73. minuti Bušnja je preciznim udarcem na ulasku u kazneni prostor loptu poslao u mrežu za 2:2.

RIJEKA: Prskalo (od 46' Labrović), Escoval, Galović, Galešić, Tomečak (od 61' I. Smolčić), Pavičić (od 46' Lončar), Gnezda Čerin (od 46' Lepinjica), Liber (od 70' Karrica), Jurišić (od 53' Braut), Murić (od 58' Bušnja), Vuk (od 46' Ampem).

ŽILINA: Petraš, Kopas, Kapralik, Myslovič, Gono, Bichakhchyan, Paur, Minarik. Anang, Duriš, Sula. Još su igrali: Teplan, Leitner, Jibril. Jambor, Goljan, Bernat, Slebodnik, Sluka, Tandara, Nagy.

Pripremna utakmica: Rijeka - Žilina 2:2 (Murić 11-11m, Bušnja 73/Bichakhchyan 13-11m, 59)