SRAMOTNO PRVO POLUVRIJEME

Rijeka poražena na gostovanju kod Cibalije

Nedjelja, 29. travnja 2012. 18:13 Napisao/la  I. V.

Cibalia - Rijeka 2:0. Posljedica sramotnog izdanja u prvom dijelu bila su dva primljena pogotka

MAXtv Prva liga - 28. kolo
CIBALIA - RIJEKA 2:0

Stadion Cibalia. Gledatelja: 800. Sudac: Danijel Trampus (Osijek)

Žuti kartoni: Mazalović (34), Švrljuga (36), Tadejević (48), Čuljak (60), Palibrk (72), Stepčić (86), Muženjak (88). Strijelci: 1:0 Koledić (27), 2:0 Mazalović (31)

Cibalia: Matković, Matoš (75 Muženjak), Čuljak, Tomić, Koledić, Radotić, Župarić, Mazalović (64 Jurić), Vitaić, Pavličić (69 Puljić), Kresinger

Rijeka: Lisjak, Datković (35 Palibrk), Drpić, Čagalj, Tadejević, Kreilach, Živulić (59 Dedić), Salčinović, Švrljuga (86 Stepčić), Čulina, Bošnjak

Posljedica sramotnog izdanja Rijeke u prvom dijelu utakmice u Vinkovcima bila su dva primljena pogotka i još jedan tupi udarac u želudac svima kojima je riječki klub pri srcu. Umjesto rastrčane i agresivne momčadi u bijelim dresovima, kojoj prvoligaški status ne ovisi o prvoligaškim ambicijama jednog drugoligaša (Dugopolje), po vinkovačkom travnjaku besmisleno su trčkarali blijedi igrači. Blijedi od boje dresa i straha

U taktičkoj pripremi odlučujuće utakmice, dogodilo se jedno veliko ništa: niti su igrači stajali u bloku ispred Lisjaka kao na nekoliko prethodnih gostovanja, niti su napali visoko kao što se pretpostavljalo zbog važnosti bodova! Iz tako kaotičnog rasporeda niti puno bolje momčadi od riječke ne bi mogle izvući napadački potencijal.

Promjenom  u 35. minuti (Datković/Palibrk) trener Dragan Skočić donekle se vratio varijanti načina igre s trojicom stopera u zadnjoj liniji. Prekasno! Cibalia je vodila 2:0 pogocima koji u opisu posla ozbiljnje obrane spadaju pod dječja posla. Nažalost, zbog pogrešnog ulaska u utakmicu, riječka obrana brzo se raspala što je već u 5. minuti navijestio Kresinger, kada je sam primio loptu nakon ubačaja rukom iz auta, ali mu je lopta pobjegla. U 10. minuti Pavličić je udarcem glavom pogodio vratnicu nakon ubačaja Radotića zdesna. U 26. minuti Kresinger se oslobodio Čagalja na desnoj strani kaznenog prostora, Drpić je u zadnji trenutak "presjekao" pokušaj dodavanja za Koledića.

U 27. minuti Matoš je sam primio loptu na desnoj strani, ubacio za natrčalog Pavličića, koji je pokušaj udarca pretvorio za asistenciju Koledića, koji iz blizine pogađa mrežu - 1:0.

U 31. minuti Rijeka je primila pogodak, koji ilustrira kaos u glavama i rasporedu. Na ubačaj iz kuta na prvu vratnicu krenulo je nekoliko igrača i vratar Lisjak, koji propušta loptu na drugu vratnicu gdje zaboravljeni Mazalović lagano poentira za 2:0.

Vjerojatno rastrećena birgama oko rezultata i prvoligaškog statusa, u drugom dijelu Rijeka je uspostavila nekakvu ravnotežu odnosa na terenu. Utoliko koliko su riječki igrači stajali visoko i nevješto pokušavali postići pogodak. Domaći su prihvatili način igre gostiju budući da im je odgovaralo čekati da se otvori prostor za kontranapade. Cibalia je bila opasnija, jer je igrala okomito. Srećom za Rijeku, u domaćoj momčadi nije bilo igrača koji može odigrati tzv. zadnji pas za napadače.  Najbolje prilike propustili su Vitaić (88) i Koledić (90+3).

Najbliža pogotku, prema običaju, Rijeka je bila iz prekida: Čulina je 61. minuti uzdrmao gredu iz slobodnog udarca s 25 metara. U 64. minuti konačno se dogodila jedna smišljena napadačka akcija: Čulina je prošao lijevom stranom i ubacio prizemno za Bošnjaka, koji zamalo kasni s uklizavanjem na prvoj vratnici. Stigla je riječka momčad još nekoliko puta zaprijetiti kroz organizirane pokušaje, koji su barem naslutili nekakve napadačke mogućnosti. Tek toliko da se popravi katastrofalan dojam iz prvog poluvremena i sačeka što će odlučiti uprava drugoligaša iz Dugopolja.

PXL 120429 1412Zabrinuti pogledi - Riječka klupa u Vinkovcima/Goran Ferbezar/PIXSELL