Prva HNL: Simon Rožman debitirao remijem na Rujevici, Andrej Prskalo u 89. minuti sačuvao bod

Sudac: Igor Pajač (Zelina) 5,5

Strijelci: 1:0 Andrijašević (45+1), 1:1 Uzuni (49)

Žuti kartoni: Halilović, Acosty (Rijeka), Marković, Jakić, Čokaj, Mbodji, Uzuni (Lokomotiva)

RIJEKA: Prskalo 6,5, Kvržić 5,5, Župarić 5,5, Escoval 6, Smolčić 5,5, Halilović 6, Lončar 5,5 (90+1 Babić -), Andrijašević 6,5, Acosty 6 (64 Pavičić -), Gorgon 5 (89 Iglesias -), Puljić 5

LOKOMOTIVA: Grbić 6,5, Moharrami 6, Kolinger 6,5, Karačić 6,5, Marković 6, Jakić 6 (66 Mbodji -), Čokaj 6, Sammir 6 (84 Tolić -), Kastrati 6, (79 Drožđek), Uzuni 6,5, Budimir 6

Simon Rožman na klupi Rijeke na Rujevici debitirao je neodlučenim rezultatom (1:1) zahvaljujući vrataru Prskalu.

U 89. minuti po tko zna koji put izgubila je raspored riječka obrana, Budimir je sam krenuo prema Prskalu zdesna, Prskalo je pravodobno uklizao, odbio loptu i sačuvao bod.

Bod je najmanje što je momčad Lokomotive zaslužila u utakmici u kojoj je prvi put ove sezone riječka momčad u obrani izgledala kao da braniči nikada zajedno nisu igrali.

Da je Rožman negdje pogriješio u pripremi utakmice najbolje je pokazao pogodak gostiju u 49. minuti, kada je Uzuni u kontri ostao sam na vrhu kaznenog prostora, primio loptu ispred Prskala i precizno pogodio lijevi kut - 0:1.

Razmaknuli su se riječki braniči, Župarić i Kvržić prije svih, kao da puštaju Uzunija...

Da nešto u obrani ne štima navijestila je 15. minuta, kada je Sammir proigrao Kastratija na vrhu kaznenog prostora u dvojbenoj poziciji.

Kakva god bila pozicija, Kastrati je sam trčao prema Prskalu prije nego što je promašio vrata.

Kastratijev promašaj kao da je izazvao pozitivnu rekaciju, Rijeka je dominirala do odmora kroz posjed lopte, ali je u završnici igrala presporo da bi se približila Grbiću.

Vrataru gostiju domaći su igrači uglavnom prijetili s distance (Acosty 18, Andrijašević 28, Gorgon 33), iz blizine nisu bilo dovoljno precizni: Escoval (22), Puljić (31) i Andrijašević (43) udarcima glavama.

U sudačkoj nadoknadi Acosty se na lijevoj strani kaznenog prostora uspio osloboditi pratnje, njegov udarac Grbić je odbio taman kako je odgovaralo natrčalom Andrijaševiću koji je zatresao mrežu - 1:0.

Odmah na početku drugoga dijela gosti su poravnali i dali do znanja da su promijenili pristup i nastup.

Počeli su igrati puno okomitije, Budimir je u 58. minuti zaobišao Prskala na desnoj strani, Župarić je loptu odbio s gol-crte.

Rijeka u drugom dijelu nije pritiskala kao do odmora, pao je intezitet napadačke igre što je pogodovalo gostujućim braničima koji su bez problema dobivali duele na travi i u zraku.

U 68. minuti Kvržić je udarcem s 18 metara pogodio vratnicu, bila je to najbolja prilika Rijeke do 94. minute, kada ja Babić glavom poslao loptu kraj vratiju.

U 72. minuti Marković je trebao dobiti drugi žuti karton zbog brutalnog starta.