Prva HNL: Robert Murić dvama atraktivnim pogocima osigurao bodove u prvoj utakmici

Subota, 20. srpnja 2019. 20:43 Napisao/la  Igor Vranić

Rijeka - Varaždin 2:1. U drugom dijelu domaća momčad kontrolirala rezultat igrom bez sadržaja koji bi zadovoljio očekivane riječke standarde

Robert Murić u zagrljaju suigrača
Robert Murić u zagrljaju suigrača Foto: Andrej Turina

Prva HNL - 1. kolo

RIJEKA - VARAŽDIN 2:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4675

Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Murić (7), 1:1 Kolarić (22), Murić 2:1 (57)

Žuti kartoni: Kolarić (62), Jertec (66), Senić (90+2)

RIJEKA: Prskalo  -, Raspopović 6, Župarić 6, Punčec 5,5, Tomečak 6, Lepinjica 6, Halilović 6 (72 Bušnja -), Pavičić 5,5 (72 Capan -), Kvržić 6, Murić 7,5 (79 Acosty -), Čolak 6

VATAŽIN: Nevistić 6, Perković 5, Stolnik 6, Miličević 5,5, Senić 5,5, Jertec 6, Posavec 5,5 (74 Glavina -, 84 Fućak -), Đurasek 5,5, Turčin 5,5 (59 Glavica 5), Kolarić 6, Benko 5,5

Dvama efektnim pogocima Roberta Murića nogometaši Rijeke osvojili su bodove u utakmici protiv novog prvoligaša.

Sve drugo brzo se zaboravilo nakon prve utakmice ove sezone na Rujevici.

U 7. minuti taktičke pripreme za utakmicu obiju trenera osujetio je Robert Murić, koji je malonogometnim manirom prošao kroz središte kaznenog prostora gostiju, zalegao lažnjacima braniče i vratara prije nego što je zatresao mrežu - 1:0.

Pogodak je izazvao očekivanu reakciju, oslobodili su se igrači Rijeke pritiska rezultata i goropadnim pristupom stisnuli goste u zadnjoj trećini.

Petnaestak minuta lopta je kolala oko kaznenog prostora Varaždina, izmjene lopte i ulasci u međuprostore obećavali su više nego što se ostvarilo.

Nedostajao je u završnici konkretan potez poput Murićeva...

Nekoliko su puta u transformaciji gosti naslutili da njihova igra ima smisla prije nego što su postignuli pogodak.

U 22. minuti omaleni Matija Kolarić fizički je izdržao dva duela kao da je Ibrahimović prije nego što se namjestio za udarac s 18 metara, precizno upućena lopta bila je neuhvatljiva za Prskala - 1:1.

Od toga trenutka promijenio se pristup utakmici u objema momčadima.

Igrači Rijeke očigledno su mentalno pali, počelo je razdoblje utakmice u kojemu su gosti kroz posjed lopte lakoćom počeli stvarati višak.

Budući da se Benko uvlačio u vezni red, Prskalo nije morao strahovati, ali su Varaždinci kroz dobar dojam počeli stjecati vjeru da mogu igrati ravnopravno.

U 36. minuti Čolak je utrčao u kazeni prostor slijeva, udarac napadača Rijeke bila je jedina izravna opasnost za Nevistića, inače vratara Rijeke na posudbi u Varaždinu.

Prebacila je riječka momčad težište igre opet na polovicu gostiju, ali intezitetom i kvalitetom igre u većem dijelu prvog poluvremena Rijeka nije zaslužila više od 1:1.

Početak drugoga dijela bio je preslika početka utakmice.

Zbili su se gosti u svojoj trećini i čekali da prođe očekivani nalet Rijeke, momčad koje se očigledno mučila u igri na postavljenu varaždinsku obranu.

Čolak (50) je zamalo bio kratak blizu peterca u jedinoj situaciji koja je slutila pogodak prije nego što dogodio drugi pogodak Rijeke.

I to kako!

Kvržić je izborio prekršaj na 22 metra od vratiju, a Murić efektnim udarcem iz slobodnog udarca prebacio "živi zid" i pogodio cilj - 2:1.

Za razliku od prvog dijela, u drugom dijelu Rijeka nije dopustila da gosti dignu intezitet igre nakon što su primili pogodak.

Kontrolirala je domaća momčad rezultat igrom bez sadržaja koji bi zadovoljio očekivane riječke standarde.

Čolak (79) nije iskoristio Kvržićevo ubacivanje u najboljoj prilici u drugom dijelu, Nevistić je loptu odbio nogama.

Nije to bila baš tako izgledna pozicija da bi Rijeka imala za čime žaliti.